• 48мин

10. Бранимир Костадинов (Ботев Вр)

• 76мин

10. Жуниор Мораеш (ЦСКА)

ЦСКА​ не успя да победи като гост новака в А група Ботев Враца. Двата тима изиграха интересен двубой, който в крайна сметка приключи без победител - 2:2.

Първата ситуация в мача дойде пред вратата на гостите от ЦСКА. Куанг проби добре отдясно, навлезе в наказателното поле и центрира към Коконов, който стреля с глава, но твърде слабо и не успя да затрудни Райс Мболи.

Няколко минути по-късно, когато Жуниор Мораес получи топката отляво, преодоля бранител на Ботев и стреля силно от границата на наказателното поле, но коженото кълбо не попадна в рамките на вратата.

Двата отбора продължиха да играят двуостро, което доведе до няколко интересни ситуации, най-вече пред вратата на домакините. Въпреки лекото териториално надмощие на гостите в началните минути, противно на логиката, първият гол в мача падна именно в тяхната врата. Голяма заслуга за откриването на резултата имаше централния бранител на „червените“ Костадин Стоянов, който направи дежурната си грешка, която този път се оказа фатална. След дълго центриране в половината на ЦСКА, Костадин Стоянов се подхлъзна необезпокояван от никой, което позволи на Коконов да излезе абсолютно сам срещу Райс Мболи и без проблеми да се разпише за 1:0.

Отговорът на ЦСКА обаче дойде твърде бързо. Още в следващите две минути „червените“ направиха два пропуска. Първо Грегъри Нелсън не успя да преодолее вратаря на Цветковски от пет метра, стреляийки по диагонала. В следващата атака Жуниор Мораес се опита да изненада вратаря на домакините с изстрел от над 20 метра, но топката се отклони от левия страничен стълб.

Настоятелната игра на гостите от София обаче даде резултат в 21-ата минута, когато „червените“ успяха да изравнят. След изпълнение на корнер, Галчев намери отлично Петър Стоянов пред наказателното поле, десният бек стреля без забавяне по диагонала и успя да изненада стража на домакините – 1:1.

„Червените“ стигнаха до пълен обрат в резултата в последната минута на първата част, когато домакините си отбелязаха нелеп автогол. След центриране към Янис Зику в наказателното поле, Виктор Дениран се опита да върне топката с глава към вратаря, Цветковски не успя да улови, а непосредствено преди коженото кълбо да пресече голлинията, Мартин Ковачев, в опита си да изчисти, добута топката в собствената си мрежа.

Домакините започнаха много силно втората част и само три минути след подновяването на играта врачани успяха да изравнят. Голмайсторът на Ботев Коконов бе изведен отлично по дясното крило, овладя топката и пусна успореден на голлинията пас към непокрития в малкото наказателно поле Бранимир Костадинов. Нападателят си спря топката и с лекота я пусна под плонжа на Райс Мболи.

Няколко минути по-късно „червените“ имаха добра възможност да излязат отново напред в резултата, но след изпълнение на пряк свободен удар на Мишел Платини и разбъркване в наказателното поле, бе отсъдена засада срещу Пламен Крачунов, който вкара топката в мрежата.

В 65-ата минута Мораес изпълни по прекрасен начин пряк свободен удар, който обаче бе отразен с вещина от вратаря на домакините Веселин Цветковски. Отново стражът на врачани се превърна в герой за своите четири минути по-късно. Капитанът на гостите Тодор Янчев бе изведен очи в очи с вратаря, но стреля право в тялото му от близо десет метра.

Една от ключовите ситуации в мача дойде в 75-ата минута, когато тимът на Димитър Пенев стигна до единайсетметров наказателен удар. След една атака отляво, Куанг направи грешка и събори в наказателното поле Жуниор Мораес. Реферът Христо Ристосков, който бе близо до ситуацията, бе категоричен и посочи бялата точка. Зад топката застана самият потърпевш, но вездесъщият в този мач вратар на домакините Веселин Цветковски изби топката в корнер.

В оставащите минути до края на мача играта бе доста накъсвана благодарение на смените и острите единоборства на терена, които доведоха до няколко жълти картона и за двата тима.