Турнир: „А“ републиканска футболна група 1968/69 (2-ри кръг)

6. Евлоги Йорданов (Ботев Вр)

• 83мин

9. Петър Жеков (ЦСКА „Ч. знаме“)

1:2 ДИНАМИЧНА ИГРА ПРЕЗ 90-ТЕ МИНУТИ

ВРАЦА. Трудно е да се изправиш срещу противник, който само преди една седмица е инкасирал 5 гола във вратата си, а сега с решил на всяка цена да търси реабилитация на свой терен под непрекъснатата поддръжка на страстните си почитатели. Врачани отново изразиха любовта си към своя отбор и още от обедните часове към градския стадион потече поток от хора. Двата състава извадиха на терена най-силното, с което разполагаха. Оше от първите ходове на нграта и двата отбора задействуваха без разучаване, безкомпромнсно...

Особено врачани, които проявиха стремеж да наложат своя стил на игра, свързан с много разход на сила и енергия. При този стремеж се получиха няколко опасни разбърквания пред врата на ЦСКА, две от които Йорданов с мъка спаси (след опасни удари от близко на Драгомиров и Каменов съответно в 17 и 20 минута). Какво трябваше да противопостави ЦСКА? Да убие темпото и внезапно да контраатакува. Това бе правилна ориентация, която даде резултат. В 38 мин, изненадващ проблив на Пенев завърши с остър удар на Жеков от движение - 1:0 за ЦСКА.

Началните минути на второто полувреме бяха съпроводени от поредица интересни моменти и пред двете врати. Първо Жеков (след опасен пробив на Марашлиев) направи невероятен пропуск, като не можа да засече топката от няколко метра, а по-късно Марашлиев отправи изненадващ удар, който бе избит от Петков. След това топката рекушира от гредата. В 66 мин, след самостоятелен пробив на Йорданов (6) резултатът бе изравнен - 1:1. Минута по-късно при несполучлив опит за изкуствена засада, Каменов (10) остана сам лице срещу лице с Йорданов, но и сега армейският вратар спаси опасното положение. Какво по-характерно може да се отбележи за следващите минути? Преди всичко направи впечатление, че темпото на играта спадна, през което време Цанев и Жеков отправиха два опасни удара в гредите на врачани. Жеков обаче се показа отново находчив и като посрещна една рекуширала топка в 83-та мин. донесе победния гол и двете точки за, отбора си.