87′
  • 42мин

19. Иван Цветков (Ботев Пд)

29. Тасио (ЦСКА) асистенция - Сержиньо

ЦСКА​ и Ботев Пловдив завършиха наравно 1:1 в дербито на 10-тия кръг в А група играно на стадион „Христо Ботев“ в Пловдив.

Армейците имаха предимството в началото на мача и бяха близо до гола още в 18-а минута. Нюаджи центрира отляво, а Платини стреля с глава, но топката удари гредата.

В 41-а минута Иван Цветков направи двойно подаване с Виера и нахлу в наказателното, където бе фаулиран от Gереми Родригес и съдията отсъди дузпа. Цветков, който се нае да бие наказателния удар, не сбърка и реализира 11-метровия удар.

През второто полувреме Армейците се впуснахава в атака в търсене на изравнителния гол. В игра влязоха Тасио и Сержиньо на местата на Тодор Янчев и Нюаджи.

В 72-а минута „червените“ Мишо Венков с глава нацели страничния стълб.

В 80-а минута,  след центриране от пряк свободен удар, Тасио излезе зад защитата на Ботев и засече топката във вратата на Шеткус за 1:1.

До края на мача ЦСКА имаше две чудесни възможности за гол. Сержиньо стреля опасно от границата на наказателното поле, но вратаря на Ботев изби. Малко по-късно Тасио бе оставени сам на 3-4 метра от вратата, но стреля в аут с глава.