• 11
    Петър Манчев

• 4мин

4. Борис Станоев (Ботев СЗ)

Един час преди започване на мача Ботев (Ст3) - ЦДНА игрището беше претъпкано от хилядите зрители от града и окръга, дошли да наблюдават играта на републиканския първенец.  Публиката обаче остана разочарована от показаното от двата отбора. През поголямата част от срещата преобладаваше вяла и безинтересна игра, разпокъсана и неточна, без връзка между отделните линии и в двата отбора. Единственото, което зарадва, бе сърцатата и открита игра на домакините, които през по-голямата част от срещата бяха равностоен противник.

Развръзката дойде още в първите минути, когато ботевци започнаха с известен страх и се огънаха. Три последователни ъглови удари в полза на ЦДНА останаха без резултат, но в 4 минута съвсем неочаквано Димитров (11) отправи от около 20 метра силен полувисок удар от самата крайна линия, топката мина през ръцете на лошо пласиралия се вратар Найдеков (Бот) и се намери на гърлите на изненалания Стойнов (4), който я довкара в мрежата - 1:0 за ЦДНА. До края на полувремето по-характерни бяха двата силни близки удара на Димитров, които умело бяха отбити от Найденов.

С подновяването на играта ботевци започнаха да застрашават опасно. В 55 мин. се създаде разбъркване пред вратата на ЦДНА и ударът с глава на Калъчев (Бот-7) едва не донесе изравняване. Постепенно обаче натискът се притъпи и играта придоби отново първоначалния си характер. Влизането на Янев в 65 мин. на мястото на Михайлов не измени физиономията на играта. Колев (10) няколко минути преди края на срещата отправи единствен удар на полувремето, но улучи напречната греда.