40′

10. Стоян Димов (Добруджа)

• 43мин

10. Ивайло Андонов (ЦСКА)

Имаше за какво да съжаляват тези добруджанци, които не дойдоха на стадиона в Добрич, за да проследят развитието на двубоя между съставите на „Добруджа“ и ЦСКА. Въпреки студеното време (минус 5 градуса) и замръзналия терен зрителите станаха свидетели на един оспорван, динамичен и най-важното спортсменски двубой. „Добруджа“ се показа не само с подобрена игра, а и като равностоен съперник. В 18-та мин заелият удобна позиция Вардаров отправи силен удар от ляво и Велинов с чудесен рефлекс предотврати опасността. На арейците им стана ясно, че насреща си имат сериозен противник, че „Добруджа“ не е онзи отбор, който победиха на 17 август в първия мач на шампионата с 3:0. И това ги накара да стегнат редиците си, но и домакините cmoриха същото. Нападателите Вардаров, Димов, Р. Стоянов, подпoмогнати от средната линия Иванов, Маринов, Димитров, все по-често и по-често пренасяха играта в полето на гостите, зачестиха и ударите към вратата им. В 25-ата мин Р. Стоянов, след като преодоля куп играчи, се устреми сам към Велинов, но бе спрян по непозволен начин. Без колебание арбитърът В. Богданов отсъди най-тежкото наказание и Димов превърна дузпата в гол.

„Червените” не се стъписаха. Критичните положения в полето на домакините зачестиха, но добруджанската защита съумяваше навреме да ликвидира опасните ситуации за гол. Особено добре стоеше на терена предпоследната преграда, централният защитник Пейчев. И все, пак софиянци изравниха две минути преди края на полувремето. Андонов остана непокрит и със силен удар от далечно разстояние постигна равенството.

И след подновяването на играта не пожелаха да изпуснат инициативата нито „жълто-зелените", нито „червените“. Ударите във вратите ставаха все повече и повече. А. Димитров и Марашлиев улучиха напречната греда, а три минути преди последния съдийски сигнал изстреляната от Вардаров топка профуча на сантиметри от лявата напречна греда. Имаше футбол, и то на високо равнище. Затова и публиката остана по местата си до края на мача, за да изпрати с аплодисменти футболистите.