Михал Туджаров (АС 23)

• 65мин

• 73мин

АС 23​—Борислав 9:0 (4:0)
В събота след обяд новият член на 1 дивизия Борислав има втория си мач за първенство, срещу тима на АС 23. Мачът се състоя на игрището на последния и се ръководи от рефера г. Ил. Попов: завърши с 9:0 (4:0) въ полза на АС23. Големият голов разултат се
дължи изключително на бековете на Борислав, които не умееха да се пласират при отбраната на вратата си. Наистина, имаше положения които бяха неспасяеми, но 4 — 5 гола при по добра и будна отбрана биха могли да бъдат спасени. Реферът даде доста пресилено една дузпа. от която АС 23 спечели чатвъртия си гол. Наистина, когато Ангелов застрашаваше вратата на Борислав левия бек направи хенд, но той не бе умишлен и при головия аванс на
АС23 беше пресилено да се дава дузпа.
Играта на Борислав бе доста разкъсана, макар той да бе извършил няколко доста опасни нападения тимът на Борислав, който е много подмладен с нови играчи, още не е постигнал добъръ ансамбъл, но онова, което се констатира в някои положения, говори, че той се стреми към по изискана игра.
Борислав има едно преимущество, което констатираме въ по-завършена форма у Шипка. То е стремителните бързи нападения на форуардите, които дейстуват доста сполучливо с крилата си. така, на няколко
пъти те създадоха паника пред вратата на АС23, където се озоваха само с една-две пасировки. Ако форуардите имаха по-сигурна техника и тактично пласиране, те биха могли да реализират гол. Изобщо тима на Борислав тепърва се оформява, но дано до завършека на този процес не заплаща с резултати като горния. Макар че АС23 имаше по-слаб противник, играчите му нито за момент не се отпуснаха и проявиха голямо борчество. Всички линии бяха сигурни в играта си, но особено активни бяха нападателите, хоито създаваха много опасни положения. Сегашният състав на нападателната линия са Бенжамен като ляв инсайд и Тунджаров като ляво крило запълва сполучливо цялата форуардна линия, правейки я доста опасна. В дясно Вл. Тодоров, Ангелов и Колев са стария стълб на нападанието. така солидна нападатеина линия АС23 отдавна не е имал. Ако тя се запази по дълго време, за АС23 се очертава по-добра съдба в предстоящите мачове.
Головете бяха отбе лязани както следва: в 20-та минута центъра Вл.Тодоров открива. 1:0. В 25-та минута същия покачва на 2:0 все с близки шутове. В 30-та минута Ангелов бележи третия гол 3:0. В 35 та минута АС 23 печели дузпа, бита от лявото крило Колев. 4:0. Полувреме. Още в първата минута на второто полувреме Ангелов бие фаул от 16-те метра. Вратаря на Борислав плонжира, но само докосва топката. 5:0. Две минути по-късно Ан-
гелов бие в горния ъгъл б:0. След 5 минути л. крило Тунджаров сам наближава вратата и от ъгъл бие 7:0. В 20-та минута Ангелов от 18 метра бие висок шут и отбелязва 8:0, последния гол АС 23 отбелязва в 28-та минута чрез центъра Вл. Тодоров, който макар блокиран, от 8 метра бие и покачва на 9:0. След горния резултат АС23 заема първо място в таблицата за първенстото със 6 точки и 10 гола от 4 играни мача