Турнир: Купа на Съветската армия 1962/63 (Осминафинал — първа среща)

Маринов

• Матев

• 11
    Кръстев

Старите съперници за скъпия трофей - Етър и ЦДНА изнесоха рядко красива среща, която държа в напрежение от първата до последната секунда. В борба за първа топка търновци пресичаха късите пасове на гостите, а след това с дълги прехвърляния създаваха тревоги в отбраната на ЦДНА. Ако някой има заслуга за нулевия резултат това са вратарите на двата отбора - Гороломов и Петров със самоотвержената си игра. Анализирайки драматичните моменти на мача, трябва да кажем, че възможностите на ЕТър да спечели срещата, казани на математически език, се иразяват в съотношение 5:4. В 16 минута, след объркване в крайната отбрана на ЦДНА Матев шутира остро и силмо, но Петров спаси; в 22 мин. Маринов (7) бе съпорен грубо в наказателното поле, но стана, овладя топката и шутира. Топката срещна левия горен ъгъл на вратата. В 46 и 48 мин. Маринов и Кръстев (11) от изгодни положение стреляха в страни от вратата, а в 68 мин. Маринов, при опразнена врата с глава прати топката навън. В 20. мин Якимов се откъзна и от около 20 метра би остро, но Гороломов спаси; в 30 мин. пак Якимов изпълни технически наказателен удар, но търновския вратар отново се прояви; в 69 мин. Джорджилов от зоната на лявото крило стреля изненадващо, на което Гороломов с мъка реагира; в последната минута на мача Романов изсипа една топка, която падна върху напречната греда.