• 10мин

23. Далибор Драгич (Левски Сф)

• 52мин

9. Георги Иванов (Левски Сф)

В 108-то шампионатно дерби на стадион „Георги Аспарухов“ Левски спечели с 2:0 срещу ЦСКА. Още в 10-та минута след изпълнение на ъглов удар Далибор Драгич засече с глава остро центриране отдясно на сънародника си Пантелич за 1:0. Вторият гол падна почти по същото време след почивката. В 53-та минута Георги Иванов се пребори за една топка в наказателното поле на ЦСКА с не особено убедителния в срещата Ибрахима Гай и с диагонален удар отблизо простреля левия долен ъгъл на вратата на блестящия Ненад Лукич. Вратарят на гостите има основна заслуга резултатът да не набъбне двойно. В 20-та минута той отрази с котешки рефлекс последователно удари на Георги Марков и на Гонзо. Четири минути преди края на редовното време армейският страж парира два удара на Головской и на Марков.

ЦСКА също имаше своите шансове, но Владимир Манчев и Масена Моке бяха изпреварвани от защитниците на „Левски“ и от сигурния на вратата си Петков.

"Червените“ със сигурност бяха по-уморени след пътуването до Донецк и след тежкия двубой с „Шахтьор“ в първия кръг от турнира за Купата на УЕФА, но това едва ли оправдава липсата на настойчивост, проличала най-ярко може би у капитана им Любослав Пенев.

Искрите, съпътстващи подобни шампионатни сблъсъци, припламнаха в самия край на първото полувреме. След многократни закачки между конгоанеца Моке и сърбина Драгич двамата се сбиха. За щастие двамата капитани веднага се намесиха и предотвратиха меллето. Съдията Антон Генов, който ръководи авторитетно мача, не се поколеба да покаже жълти картони и на двамата. След сигнала за почивка двата отбора заедно с резервните скамейки пренесоха спора и около тунела.

След показването на наказателен картон на Манчев пет минути преди края на срещата привърженици на ЦСКА решиха да „отмъщават“ на седалките на стадион „Георги Аспарухов“. От сектор Г захвърчаха сини и жълти облегалки, като феновете дори успяха да накладат огън в средата на сектора.