9. Марсиньо (ЦСКА)

• 90мин

9. Жоао Силва (Левски Сф)

ЦСКА​ отстъпи с 1:2 срещу Левски в дербито от XXІV-я кръг на “А” група.

Двата отбора започнаха предпазливо двубоя и атаки към двамата вратари липсваха. В 22-ата минута Спас Делев стреля с глава след центриране от ъглов удар, но не затрудни вратаря на съперника. Опонентите отвърнаха със силен удар на Димов, като топката прелетя покрай дясната греда. В 36-ата минута Игнасио Лорес не успя да се разпише след като получи пас на удобна позиция, но прати топката над вратата. В 41-ата минута Йовов откри резултата след като стреля от дъгата, топката рикошира в тялото на Апостол Попов и се оплете в мрежата зад Томас Черни. Минута след това армейците имаха шанс да изравнят, но малко не достигна на Делев да засече топката във вратата.

На полувремето в състава на ЦСКА бяха направени две промени. Мишо Венков бе заменен от Костадин Стоянов, а Мартин Камбуров замени Игнасио Лорес. В 49-ата минута Анисе бе изведен в наказателното поле на домакините, но от 10 метра прати топката в аут. В 52-ата минута Жоао Силва пропусна да отбележи, след като остана сам срещу Черни, но вратарят спечели двубоя. В 70-ата минута бе отсъден пряк свободен удар в полза на ЦСКА. Марсиньо застана зад топката и стреля право в стената. Кълбото обаче се върна при бразилеца и той я прати с хубав удар в горния десен ъгъл на вратата. В 71-ата минута голмайсторът бе заменен от Мишел Платини. В заключителните секунди на мача Жоао Силва се разписа с глава, за да оформи крайното 2:1.