Ивайло Петев
    88′
  • 24мин

9. Стефан Юруков (Литекс)

Стефан Юруков спази традицията да наказва ЦСКА. С неговия пети гол срещу червените Литекс би 1:0 у дома в последния мач за сезона. Ловчанлии завършиха шампионата на второ място, трети е ЦСКА. Сребърните и бронзовите медали бяха връчени от члена на Изпълкома на БФС Лъчезар Димитров.

Първото полувреме премина под диктовката на Литекс. Закономерно в 24-ата мин. Юруков вкара след едно центриране на Христо Йовов отляво. Голмайсторът на ловчанлии с финт прати топката в левия долен ъгъл на вратата на Колев.

През втората част и двата отбора се откриха и започнаха да редуват атаки към двете врати. По-големи пропуски направиха домакините, като на три пъти Христо Йовов пропусна да се разпише от чисти позиции. Пропуски за Литекс направиха още бразилецът Тиаго Силва и мароканецът Хидиует.

ЦСКА пропусна да изравни чрез Владо Манчев, пред когото се отвори златен шанс. Вратарят на домакините Витомир Вутов обаче предугади посоката на шута на футболист №1 за сезона. След Манчев пък Томаш с глава стреля на сантиметри от лявата греда на ловчанлии.