• 3мин

16. Димитър Карадалиев (Ловеч)

• 38мин

10. Методи Деянов (ЦСКА)

Ловеч и ЦСКА завършиха наравно 1:1 в първата контрола на ловчанлии в България за тази година. На стадиона дойдоха 2500 зpители, повече отколкото на повечето мачове на отбора в първенството.

Ловчанлии започнаха по-настойчиво срещата и още във 2-ата минута Стойнев стреля ниско по земята, но вратарят на ЦСКА изби. След изпълнението на ъгловия удар Кючуков увисна и бе изпреварен от Карадалиев, който с глава прати топката в долния десен ъгъл на вратата на “червените”. В 38-ата мин Методи Деянов изравни. Манчев центрира отляво, съотборникът му Димитър Иванов отклони топката към Деянов, който със силен удар я заби в мрежата. На два пъти преди почивката Манчев не можа да вкара от удобни позиции.

В 66-ата минута бразилецът Мота нахлу отдясно и шутира, но топката срещна гредата.
Трима футболисти получиха контузии в контролата и бяха сменени принудително. Още в началото на мача сърбинът Живкович изхвърли Александър Томаш на пистата, при което защитникът на ЦСКА си нарани рамото. След почивката Драголюб Симонович напусна терена накуцвайки, след като Галин Иванов му влезе грубо. Капитанът на “червените” Кременлиев също бе сритан и бе сменен.

Скуката по трибуните през втората част бе разнообразена от Димитър Пенев. 10 минути преди края треньорът на ЦСКА реши да използва повечето си резерви и не обърна внимание, че контузеният Кременлиев напусна терена. Близо пет минути “червените” играха с човек по-малко и едва тогава Пенев пусна Трендафилов.

Първи мач за тази година изигра футболистът на Ловеч Радостин Кишишев, който проведе дълго възстановяване след тежка контузия.