5. Петър Колев (Локо Пд)

• 78мин

29. Ибрахима Гай (ЦСКА)

В сполетяния през последното денонощие от серия земни трусове Пловдив десетина хиляди зрители дойдоха на стадиона в квартал „Лаута“ с очакването да наблюдават интересен и оспорван двубой между съставите на местния „Локомотив“ и столичния ЦСКА. Очакванията им се оправдаха напълно. Допълнителен привкус на футболните емоции беше и дебютът в редиците на пловдивчани на доскорошния футболист на ЦСКА Любослав Пенев.

Още в първите минути на срещата столичани подсказаха, че ще гонят победата. Те нападаха по-организирано, но пропуснаха големия си шанс в 12-та минута, когато Владимир Манчев изскочи сам срещу вратаря Камбуров и с прехвърлящ удар насочи топката към вратата на домакините, но тя срещна напречната греда. Секунди след това отново Манчев, който беше най-дейният в състава на гостите през целия мач, имаше добра възможност за голов удар. В тези минути отборът на ЦСКА стоеше по-добре на терена, бързо се прегрупираше в отбрана и нападение и не позволяваше на домакините да организират играта си.

Домакините стигнаха трудно до победния си гол, отбелязан от Стойнев в 43-та минута при една почти куриозна ситуация след грешка на защитата на ЦСКА. В края на първото полувреме мачът вече изглеждаше почти решен, след като Галин Иванов получи втори жълт картон за спъване на Методи Стойнев в наказателното поле и напусна терена, а срещу отбора му беше отсъдена дузпа. Точно в тази минута наставникът на „Локомотив“ Димитър Димитров вкара в игра Петър Колев и му възложи да изпълни 11-метровия наказателен удар. Колев стреля, но Лукич спаси и върна интригата в мача.

Напрегнато и емоционално протекоха и минутите на второто полувреме. Макар и с човек по-малко, гостите атакуваха опасно и имаха добри възможности за гол. Не по-малко добри възможности за гол се откриха и пред нападателите на „Локомотив", особено след 78-минута, когато за грубо нарушение червен картон получи и Ибрахима Гай от ЦСКА. Макар и по-настоятелни в последните минути, футболистите на ЦСКА не успяха да постигнат изравнителен гол. Така в съпровод на земни трусове и под дъжд от жълти и червени картони пловдивският „Локомотив“ постигна минимална победа срещу отбора на ЦСКА с 1:0.

Васил Божков се опита да извади тима си към края на срещата, ядосан от отсъжданията на съдията Георги Нарлев. Божков слезе на пистата, но се отказа от първоначалните си намерения след разговор с треньора Луиджи Симони и делегата на срещата Любе Спасов. Ако той бе направил това, според наредбата БФС трябваше да извади ЦСКА от Висшата лига, въпреки че това правило не се приложи в последния подобен случай преди две години.