• 15мин

2. Жереми Родригес (Локо Пд)

• 18мин

16. Христо Златински (Локо Пд)

Локомотив Пловдив победи ЦСКА с 4:1 в мач от предпоследния кръг на А група. „Смърфовете“ показаха много по-добра игра от своя съперник и заслужено вкараха цели четири гола в битката си за четвъртото място.

„Червените“, които бяха с няколко промени в състава, показаха, че вече мислят за финала за Купата на България срещу Славия в сряда и че двубоят с Локомотив е без значение за тях.

Въпреки това, ЦСКА успя да поведе още в 3-а минута чрез Емил Гъргоров. Александър Тонев центрира в наказателното поле, от където Бадема засече топката във вратата на Лучини.

Отговорът на Локомотив не закъсня и в 9-а минута равенството бе възстановено. След центриране от пряк свободен удар на Здравко Лазаров, Кавдански успя да насочи топката отблизо за 1:1.

Головете продължиха да падат и в 14-а минута домакините вече водеха в резултата. Александър Тонев и
Костадин Стоянов не успяха да се справят в наказателното поле и изгледаха как Джереми Родригес си поема топката и я вкарва в мрежата за 2:1.

В 19-а минута след центриране на Сержиньо от пряк свободен удар, Христо Златински с глава вкара за 3:1.
В края на полувремето Джузепе Акуаро вкара топката във вратата на своя съперник, но попадението не бе зачетено заради засада.

През второто полувреме головите положения бяха по-малко, но все пак „смърфовете“ успяха да стигнат и до четвърти гол. В 70-а минута Здравко Лазаров овладя и насочи топката към Христо Златински, който нахлу и с точен удар вкара втория си гол.

До края на мача единственото по-интересно бе удар на Маркиньос, който се удари в напречната греда.