9. Петър Михайлов (ЦДНВ)

• 32мин

7. Димитър Миланов (ЦДНВ)

11. Ангел Миланов (ЦДНВ)

Последният футболен мач от първия кръг за първенството на „А“ републиканска група, който се състоя вчера на стадиона „Локомотив-Спартак“ между отборите на ЦДНВ и Локомотив (Пловдив), привлече многобройна публика. Мачът бе посветен и на борбата за мир. Преди започването му бяха пуснати гълъби, а девойки в спортно облекло разгънаха на терена лозунги за мир.

Мачът завърши при 5:0 за ЦДНВ. Публиката има възможност да наблюдава красива, свързана игра, поне що се отнася до гостите. Те действително превъзхождаха технически и тактически своя противник. Пълно разбирателство, умело водене на топката и бързото ѝ пренасяне напред с точни подавания, устремни атаки и здраво опазване на собствената врата - това бяха характерните черти на ЦДНВ във вчерашния мач.

В същото време пловдивските играчи не се показаха такива, каквито ги знаем от предишните срещи след петте им победи и петте равни мача. Загубата на Локомотив дойде като следствие на нервността и смущението, обхванали целия отбор и особено отбраната, която през вчерашния мач бе лесно уязвима. Големият брой голове се дължат предимно на нейни грешки. Играчите на Локомотив проявиха мудност и слабо маневриране.

Резултатът бе открит в 7-та минута от Янков (ЦДНВ), който би с глава в опразнената врата на пловдивчани. Вторият гол бе постигнат от Михайлов в З0-ата минута, а само 2 минути по-късно Миланов отблизо по стигна трети гол за ЦДНВ.

В 55-та минута Аров (Лок) трябваше за четвърти път да вади топката от мрежата на собствената си врата. Автор на този гол бе пак Михайлов. Последният гол бе отбелязан в 80-а минута от Ангел Миланов.

Съдията Стаматов от гр. Сталин ръководи добре. В 25-та мин. обаче той пропусна да даде една дузпа в полза на Локомотив