Турнир: „А“ футболна група 2005/06 (12-и кръг)

8. Цветан Генков (Локо Сф)

• 27мин

16. Александър Бранеков (ЦСКА)

27. Тиаго Силва (ЦСКА)

Шампионът ЦСКА победи, но не надигра столичния Локомотив в мач от поредния кръг на футболното ни първенство. Армейците спечелиха трите точки с резултат 2:1, а за това спешна помощ им оказа дузпа в последната минута, реализирана от Тиаго Силва.

Футболистите на Миодраг Йешич се оказаха като в небрано лозе на стадиона в квартал Надежда, а заслугата е на домакините. Железничарите тотално надиграха отбора на ЦСКА, явно все още невъзстановен физически от тежкото гостуване на Славия в Прага за Купата на УЕФА, което загубаха с 2:4.

Превъзходството на Локомотив на терена даде положителен резултат в 17 минута. Младата звезда на червено-черните Цветан Генков направи пробив в назакателното поле и опъна мрежата зад сръбския вратар на армейците Деян Максич за 1:0. Юношата на ЦСКА, който имаше вина за гола на Генков, поправи грешката си в 28 минута. Христо Янев центрира от корнер, младокът се оказа най-близо до топката и се разписа в дебюта си за шампионите - 1:1.

И след почивката Локомотив диктуваше играта, но силите му така и не стигаха за гол. Смях по трибуните придизвикаха Саша Антунович. Той остана сам срещу Максич, но сякаш нарочно не пожела да покачи резултата и докара съмнения за уговорка на мача у най-запалените фенове на железничарите в публиката.

Сред запалянковците вече вървяха залози, че ЦСКА ще е крайният победител и ето че дойде 90 минута. Данчо Тодоров бе фаулиран в наказателното поле от Димо Атанасов: дузпа! Зад топката застана Тиаго Силва и бе точен за крайното 1:2.