• 76мин

10. Димитър Якимов (ЦДНА) асистенция - Иван Ранков

9. Никола Цанев (ЦДНА) асистенция - Иван Колев

Малка грешка – големи последици

ДИМИТРОВО, 8 октомври (По телефона). – Обясними бяха апелите на неизтощимия Манолов по адрес на нападателите: „Хайде напред! Темпо, темпо!“, защото времето минаваше а армейската нападателна петорка безуспешно се мъчеше да пробие сгъстената защита на марикчани, където Куков и Михов храбро и самоотвержено ръководеха действията и. Единствен Колев не икономисваше сили в борбата. Така до 74 минута, когато вратарят Ванчев, който дотогава има превъзходни прояви, вкара много слабо топката в игра. После, с цел да корегира грешката си излезе извън наказателното поле и я отпрати по-далеч. Непряк свободен удар! Вместо да изтича на вратата си обаче, той се засуети около местонарушението. Ранков бързо изпълни удара, прехвърли на Якимов и той леко насочи топката в празната врата. Секунди преди края Колев докопа една силно отбита напред топка, подаде я на Цанев и той записа единствения си плюс в тази среща – 2:0 за ЦДНА.

Ст. Петров

ЦДНА – „Марек“ 2:0

ДИМИТРОВО, 7 октомври (Кор. на „Работническо дело“). Днешната футболна среща от „А“ група между отборите на ЦДНА и „Марек“, състояла се на стадион „Мир“ в Димитрово, започна с вяла и бавна игра на нападателите. Най-красноречиво това показа и нулевият резултат през първото полувреме. Едва в 74-та минута при наказателен удар Якимов от ЦДНА, необезпокояван от никого, отбеляза първия гол. В последната минута след недоразумение в отбраната на „Марек“ Цанев покачи на 2:0.