5. Димитър Михайлов (Марек)

• 85мин

8. Георги Димитров — Червения (ЦДНА)

• 87мин

ЦДНА​ остави отлични впечатления и показа, че може... Мачът започна с устремни атаки на гостите. Ударите на Панайотов, Димитров, Владимиров (в напречната греда) стреснаха противника в 18 мин. Михайлов необезпокояван от никого разтърси мрежата - 1:0. Две минути по-късно Колев би неочаквано и покачи на 2:0. След това Панайотов бе резултатен - 3:0. Вратарят на Марек бе много слаб. Може да се вини и за трите гола...

Веднага след почивката Панайотов доведе на 4:0. Марек играеше срещу вятъра, но установи надмощие. Ударите на Цветков, Исаков и Начев бяха или неточни или добре спасявани от Найденов. Головете за Марек отбелязаха Костадинов и Д. Михайлов (от |1-метров удар).
Когато публиката очакваше намаляване на резултата, домакините.показаха умора и ЦДНА отбеляза още два гола.

Краен резултат 6:2 за ЦДНА.