Турнир: „А“ републиканска футболна група 1959/60 (21-ви кръг)
Стадион: Стадион на мира, Димитрово
Съдия: Петър Джонев
  • 54мин

7. Петър Денков (Миньор Дмо)

Падналият проливен дъжд направи тежък терена на Стадиона на мира. Това бе една от причините и за безрезултатната игра през първото полувреме между Миньор и ЦДНА. Все пак през тази част на играта армейци те имаха лек превес. Той се изпази в няколко удара на Цанев, Колев и Панайотов, умело парирани от сигурния и днес Иванов. Освен него в защитата изпъкна с играта си централният защитник Василев, който обезвреди напълно Панайотов.

Миньорци имаха инициативата след почивката. Те притиснаха гостите в тяхната половина. Течеше 54 мин, когато Романов умело се освободи от опеката на Ракаров и насочи силен удар към вратата. Изведнъж, там изникиа Манолов. Топката рекушира в тялото му и притичалият Денков (Мин-7) я на сочи в мрежата - 1:0 за Миньор. Последваха нови атаки и на миньорското нападение, но Владимиров, Денков и Михайлов про пуснаха сигурни положения. В отбора на ЦДНА се почувствува умората от турнето му в Париж. Пред угрозата да загубят, неговите играчи прибягнаха до грубости. Особено се „отличи“ Колев. Съдията П. Джонев не санкционира тези груби прояви, а се задоволи само с малки забележки. Победата на „Миньор“ над републиканския първенец, изкована с много пот. е напълно заслужена