8. Георги Димитров — Червения (ЦДНА)

• 59мин

7. Васил Романов (Миньор Дмо)

Валеше. Стадионът в гр. Димирово бе препълнен. Над 12 000 души стойчески понасяха капризите на времето.

Претърпели горчива загуба в първия кръг, армейците започнаха с желание да се реваншират. Но още в началото пролича, че миньорци ще дадат мило и драго, но ... няма да загубят мача. Двете крила - Романов и Павлов - действуваха в средата. Вътрешното трио - Мартинов, Аргиров, Бачев - играеше ан втора линия и когато бе необходимо, оказваше ценна помощ на отбраната. А защитата на домакините бе енергична, бойка. нападателите на ЦДНА бяха затруднени. За да стигнат до вратата на Илиев, те трябваше да минат много препятствия. В по-голямата част на първото полувреме гостите напираха с пълна сила, но срещнаха мъжка съпротива. Отборите се оттеглиха на почивка без гол.

Вторите 45 мин. бяха по-бурни. Армейците огънаха своя противник. В 53 мин. Димитров с отмерен удар разклати мрежата на Илиев - 1:0 за ЦДНА. Заредиха се тежки моменти и пред едната, и пред другата врата. Атаките на гостите бяха по-опасни. В 59 мин.
стана това, което никой не очакваше. Аргиров премина Манолов и отправи топката пред вратата. Божков имаше възможност да изчисти, но се поколеба и Романов отблизо насочи топката в десния ъгъл - 1:1. До края ЦДНА стана на „педали“, но нов гол не бе отбелязан.

Направи лошо впечатление умишленото разкарване на топката от домакините И невъздържаността на няколко играчи от ЦДНА.

Мачът завърши наравно - 1:1