Дадо Пършо
    46′
  • 37мин

Красимир Чомаков (ЦСКА)

ЦСКА​ победи 1:0 френския шампион Монако в най-важната си контрола в подготвителния период.

Пред 4000 зрители момчетата на треньора Катуци поведоха още преди почивката. От фаул за спъване на Янев Чомаков простреля неспасяемо Порато от 35 метра. Преминалият от Олимпик (Марсилия) вратар по пример на Фабиен Бартез излезе с номер 16.

„Това беше най-добрият мач от нашата подготовка“, заяви треньорът на Монако Клод Пюел след мача. Почти час той остави на терена титулярния си състав с всички звезди. Италианският му колега в ЦСКА бе по-сдържан, като каза, че има още какво да се желае.

Двата местни вестника „Либерте“ и „Репюблик“ отделиха по една страница за мача. В първия даже бе публикувано кратко интервю с героя от „Парк де пренс“ Емил Костадинов, в което-той е наречен Обществен враг номер 1.

източник вестник „7 дни Спорт“

И този мач старши-треньорът на ЦСКА Енрико Катуци заложи на схемата 4-5-1. На върха на атаката отново беше Асен Букарев, а Владимир Манчев и Христо Янев, играли съответно като външен ляв и десен халф, му помагаха от задна позиция. Италианският спец насити средната зона с петима полузащитници, а през по-голямата част от първото полувреме целият отбор се придвижваше пакетно и приливането на отделните звена даде резуптат. През второто полувреме схемата на червените се промени и в нападения имаше двама футболисти - Димитър Иванов и Станимир Георгиев.