• 73мин

24. Александър Тонев (ЦСКА)

• 81мин

10. Венцислав Христов (Монтана)

В мач от XXІІІ-я кръг на А ФГ ЦСКА спечели убедително гостуването си на Монтана. Победата с 4:1 за армейците дойде след две попадения през първата част, дело на Грегъри Нелсън и Джузепе Акуаро. Второто полувреме Мишел Платини и Александър Тонев направиха резултата 4:0 в полза на ЦСКА, а Христов върна едно попадение за домакините. С асистенции при първите три попадения за червените се отчете Емил Гъргоров.

Армейците надиграха своя съперник през първата част и създадоха редица голови положения пред вратата на Монтата. В 9-а минута Мишел Платини стреля слабо с глава, право в ръцете на вратаря.в 15-а минута Сашо Тонев отправи удар, но не намери рамката на вратата. Две минути по-късно след добро центриране на Румен Трифонов отляво Платини насочи кълбото във вратата, но Левашки реагира блестящо и спаси. Малко след това Тонев шутира, но покрай вратата. В 28-а минута бразилският нападател на червените бе оставен непокрит след изпънение на корнер, но от близо стреля в аут. В 32-а минута логичното се случи и ЦСКА поведе в резултата. След страхотна триходова акция на армейците топката попадна в краката на Грегъри Нелсън. Холандецът от границата на наказателното поле с прецизен изстрел матира Левашки. В 44-а минута след контраатака ЦСКА вкара втори гол. Тонев напредна мощно отдясно и подаде в наказателното поле към Емил Гъргоров. Халфът с едно докосване пусна към включилия се Джузепе Акуаро, бранителят със силен удар удвои преднината на гостите.

В 53-а минута Борис Галчев след самостоятелен пробив нанесе опасен удар, който мина малко над напречната греда. В 62-а минута Емил Гъргоров навлезе в наказателното поле и опита да нанесе удар, топката попадна в дебнещия Мишел Платини, който елегантно елеминира вратаря и вкара за 3:0. В 73-а минута Нелсън проби отляво и пусна топката по границата на вратарското поле, там след рикошет топката попадна в Сашо Тонев, който на празна врата вкара четвърти гол за ЦСКА. Малко преди това капитанът Тодор Янчев напусна игра и капитанската лента взе вратаря Иван Караджов. В 81-а минута Венцислав Христов върна едно попадение за домакините.