Турнир: „А“ републиканска футболна група 1950 (12-и кръг)
Стадион: Народна войска, София
Посещаемост: 30 000 зрители
Треньор на ЦСКА: Крум Милев
Съдия: Тодор Стоянов

Вчера на стадиона „Народна войска“, при препълнени с публика трибуни, се състоя eдна от решителните срещи за първенство на РФГ между Динамо и Народна войска. Срещата завърши наравпо - 0:0 след игра, в която военните имаха известно преимущество както в постройката, така и в издържливост, бързина и създадените положения за гол. През първото полувреме двата отбора проявиха нервпост която попречи на правилния развой на играта. Тя се водеше предимно с висока топка, несвързапо, липсваха напрегнати моменти пред двете врати, както и настойчивост за постигане на гол. По-интересни моменти се създадоха в 14-та, 18-та и 22-та мин., когато Миланов и Стефанов пропуспаха удобни положения. В 23-та мин. Хранов пласира добре на Димитров, но той, сам срещу Кикимапов, забави и последният с плонж в краката му спаси. Първият добър удар в гола беше даден 3 мин. преди края на полувремето от Томов, но Кикиманов улови.

Второто полувреме имаше облик на едип наистина решителен шампионатен мач. Народна волска имаше надмощие. Най-отличителното беше, че нападението на този отбор за първи път от дълго време построи правилно играта си, на широк фронт, с бързи прехвърляния чрез крилата и отдръпнати назад свръзки. В средата на игрището военните също бяха по-сигурни, а волята им за победа беше по-голяма от тази на противниковия отбор. До 55-та мин. военните дадоха много добра игра и имаха няколко възможности за откриване: в 47-а, 48-та мин., и 49-та мин. След тези пропуски играта се изравни и стана още по-жива. В 59-та мин. Цветков пропусна, в 68-та мин, Томов с глава би ниско, покрай гредата, което нещо направи и в 68-та мин. Веднага след това Стефанов се откъсна, по забави да стреля и Динев в последния момепт изби в корпер. В последните минути двата отбора пропуснаха най-добрите си положения за гол. В 82-та мин. Цветков отблизо забави и Маполов прати в корнер. В 87-та мин., след добра комбинация и разбъркване, Стефанов би с глава ниско, но Андреев с хубав плонж хвапа топката.

От Динамо добре играха Андреев, Клева, Динев, Томов и Цветков. Останалите играчи бяха под обикновеното си ниво, особено Димчев, който изгуби изпълно двубоя срещу Божков.

От отбора на военните по-слабо се представиха Цветков Д., Цветков Г. и Цанов. Най-добре играха десният полузащитиинк Стоянов, Божков. Кикиманов, Василев.

Футболният съдия Т. Стоянов ръководи по диагоналната система и се справи отлично със задачата си.