Турнир: Турнир в чест на РД на Сталин 1950 (Полуфинал — второ преиграване)
Стадион: Юнак, София
  • Стефан Дошеков GK

• 59мин

Стефан Дошеков (Торпедо Сф)

Малцина очакваха, че тази среща ще се играе три пъти, за да бъде излъчен финалистът. Подмладеният състав на Торпедо показа добрите си възможности и с чест бе отстранен от борбата.

Във вчерашната среща, която завърши 1:0 (0:0) за Народна войска, превъзходството на победителите бе в издържливостта. Докато до средата на първото полувреме отборите бяха равностойни, след това отличната издържливост на военните даде отпечатък и до изтичането на 90-те минути те водиха сигурно играта. След редица пропуспата възможности Народна войска отболяза единствения гол на мача в 59-та минута, след удар на лявото крило Колев. Дошеков сам довкара топката в мрежата. Добро впечатлепие оставиха честите удари на нападението на военните във вратата, при които Дошеков успя да се прояви