7. Димитър Миланов (Народна войска) асистенция - Панайот Панайотов

9. Стефан Божков (Народна войска)

• 84мин

10. Петър Аргиров (Торпедо Сф)

Съботният мач между отборите на Народна войска и софийския Торпедо, макар че не беше напълно издържан, може да се посочи като един от найдобрите от началото на сезона насам. Важността на победата беше мобилизирала напълно морално-волевите способности на двата отбора, които през деветдесетте минути положиха всичките си сили и умение за извоюване на ценните точки.

През първите 15-20 минути можа да се наблюдава бърза и свързана игра и интересни моменти пред двете врати. След това Народна войска установи известно надмощие и неговото нападение по-често се озоваваше пред вратата на Костов, но пропусна да реализира. В тази част играта изгуби доста от своята качественост - отборите, въпреки силния вятър започнаха да си служат с високи и неправилни подавания, които нарушиха значително добрата им връзка.

Още от началото на второто полувреме торпедовци, макар и срещу вятъра, установиха надмощие и създадоха няколко положения удобни за гол, но поради неточна стрелба и не правилен окомер не можаха да разклатят мрежата на Георгиев. Тези пропуски като че ли раздразниха нападението на Торпедо, което се отрази и върху отбраната на този отбор.
Военните на свой ред пренесоха играта в полето на Торцедо и благодарение на спокойствието и добрата връзга между нападепието и страпичните полузащитинци, успяха в 19-та мин. [бел. 64-та мин.] след умела комбинация, чрез Миланов да отбележат първия гол на мача.

Този гол импулсира отново и двата отбора. Те свързаха добре играта си, служейки си вече в повечето случаи с ниски и сигурни пасове. В отбраната на Торпедо, обаче. започна да се чувствува известна несигурност, главно поради умората, появила се в Стамболиев и полузащитниците. В 30-та минута [бел. 75], след едно недоразумение между Стамболиев и Костов, Божков отбеляза втория гол за своя отбор.

Торпедовци не отпаднаха духом и 6 мин. преди края на срещата Аргиров направи хубав гол с диагопален удар от ляво.

От тази среща може да се заключи, че и двата отбора навлизат вече във форма. Торпедовци, макар че отстъпваха на отбора-победител показаха чувствителен напредък.

Футболният съдия Т. Стоянов ръковоли много добре.