Ференц Пушкаш (Хонвед)

• 48мин

• 68мин

Димитър Миланов (Народна войска)

Футболната среща на Народна войска с Хонвед (Унгария) се състоя във вторник в Братислава. В продължение на 90 мин., при силно напрежение, и двата отбора показаха висококачествена игра. И макар, че българският отбор загуби с 4:1, има добри прояви и често бе аплодиран от публиката.

Нашето нападение изпусна няколко сигурни положения за гол. На моменти отбраната се огъваше и не устояваше на напора на унгарския отбор, в нападението на който бяха Кочиш и Пушкаш. Нашите играха много сърцато. Те се бореха за всяка топка, биеха от всяко положение и създадоха много работа на унгарската отбрана. Най-добър бе Божков, който играеше еднакво добре, както в нападението, така и когато се оттегляше в отбраната. Добри бяха съшо вратарят Кикиманов и Манолов в отбраната и Миланов, Андонов и Стефанов в нападението.

Унгарският отбор бе технически по-добър от нашите състезатели. Неговите нападатели бяха и по-резултатни. Головете за Хонвед отбелязаха Кочиш в б-тата и 22-та минути и Пушкаш в 25-тата и 48 минути. Почетният гол за Народна войска даде Миланов в 68-та минута.

Срещата на Народна войска с Хонвед бе добре и авторитетно ръководена от чехословашкия съдия Намчовски, което се отрази и за хубавата игра на двата отбора.