Турнир: Турнир за купата на "Въздухоплаването" 1935 (7-и кръг)

Коста Жеков (АС 23)

• 43мин

неизвестен (Ботев Сф.)

АС23—Ботев 2:2 (2:1)
В 4.15 ч. започна мача между АС23 и носителят на купата „Улпия Сердика“ — Ботев който завърши наравно- Ако би трябвало да се даде една правилна критика, кой тим даде по-добра замислена в  ансамблово отношение игра, не би трябвало да се отрече правото на Ботев, който заслужено носи купата„Улпия сердика“. тимът му бе преследван от лош шанс. даденият резултат 2:2, не е реален.Едно голово съотношение от 3:2 за Ботев би било реално. В първие 10 мин. Ботев имаше голямо надмощие и не позволи на нападателите на АС23 да минат центъра.В 15 мин. АС23 се организира и чрез Жеков  (Боруна) даде първия удар в гола на Ботев. Минута след това отново чрез Жеков АС23 повежда бързо нападение, Ангелов поема, подава на Йорданов, който от 3 метра със силен шут открива, постепенно АС23 се налага.Едно нападение е проиграно от  Ангелов, който се спъва сам пред вратата, от аут топката попада пак в Ангелов. Той прехвърля на Михайлов, а последния след  като се освободи от бековете на Ботев, би силен шут спасен от случайно пласиралия се Стоянов, Миг след това топката е в Кузманов, който поради лошия шанс не измени резултата. В 40 м. Жеков отново се късва и със силен шут покачи 2:0. това като че ли стресна Ботев. Нападателите му започнаха отлична комбинация, която създаде мелле пред вратата на Дермонски — използвано добре от левия инсайд който измени в 2:1.Второто полувреме Ботев даде по смислена игра във всички линии, постепено нападателите му свиха обръч около Дермонски, които имаше доста работа и спаси от поражение тимът си. При едно нападение десния бек Аначков  прави умишлено фаул, рефера дава дузпа преобърната в гол от левия хаф. АС23 прави чрез Ангелов и Йорданов две последователни нападения, едно от които чрез Ангелов донесе трети гол за АС23- не признат поради офсайд на последния. Две минути преди края, Кузманов пропуска отново сигурен гол на празна врата.