Турнир: Купа „Улпия Сердика“ 1934 (Четвъртфинал)

• Гол

• Гол

• Гол

АС23 бие Полет с 9:1 (6:1)
и се класира за полуфинала на Улпия Сердика. Мача АС23 — Полет се насрочи поради това, че когато се игра елиминатуара за купата Улпия Сердика между Полет и Бенковски при резултат 3:2 за Полет, Бенковски подаде контестация до СОСО с която се искаше преиграването на мача, поради нередовност от страна на Полет. Тази контестация бе оставена без последствие от СОСО и мача бе признат за редовен. За да могат да бъдат определени полуфиналистите , Полет трябваше да играе с  един  от  останалите за полуфинала четири клуба:
АС23, Ботев, Славия и Плиска, жребия показа АС23. Мача се състоя вчера 5 т. м. на игр. Левски и започна с закъснение 45 минути поради неявяването на определения рефер г. Батанджиев. Играта се води от случайно присътствующия там г. Русев, който беше добър. Тимът на А. С. 23 въпреки че игра с четири играчи от резервния си тим беше господар на терена. Както през първото полувреме, така и през второто, играта беше изключително в полувината на Полет. И ако АС23 победи с този голям резултат, който по една случайност не можа да бъде двуцифров, това изключително се дължи на отличната игра на Л. Ангелов, който беше най-опасния в нападението на АС23 и отбеляза 4 гола. Тимът на Полет беше далеч от нивото на своя противник. Както неговите нападатели, така и отбраната му бяха слаби. Една добра проява у играчите на Полет беше тяхната легална игра и голяма
дисциплинираността, почетния си гол Полет  направи в 17 м. на първото полувреме чрез  левия си инсайд при едно меле пред  гола.