• 11
    Рудолф Иловски

• Гьорги Карашони
    46′

Втората среща на Ваваш в София бе вчера на стадион „Васил Левски“ с отбора на Софийски гарнизон. Мачът бе наблюдаван от 25 000 зрители.

В самото начало на мача проличава неспокойна игра. Това пречи и на двата отбора да постигпат добра съгласуваност. Опитите за пробиви се правят откъслечно, ненадейно и не завършват с полезни удари към вратата. Тази констатация важи повече за софийските футболисти. Пропуски от изгодни положения правят Миланов I и II [бел. Димитър и Ангел], Благоев, Колев, Ташков. Единствено застрашава вратата на Камараш Божков със своите далечи удари. Той може да прави такива опити, защото унгарският отбор се е ориентирал към пазене в зона и то едва пред собствената си врата. Центърът на игрището е свободен. Свръзките Беренди и Хорваг предпочитат да стоят около Силаги и се стремят неуспешно да пробиват през средата. Вашаш прави пръв опасен пробив чрез Иловски едва в 32-та минута.

След почивката и в двата отбора се правят смени като лява свръзка във Вашаш влиза младият Карачони, Хорват излиза, а Беренди минава дясна свръзка. По късно, поради контузия, излиза Божков и той е заменен с Цанов. В играта се проявява повече нервно напрежение. В нападението на софийските футболисти продължават пропуските от първото полувреме. Все по-ясно проличава недостагъчната техника не само на удара, но и на спирането, на обработването и подавансто на топката. В това отношение състезателите на Вашаш показват по-голямо умение и сигурност.

Около средата на новото полувреме се проявява от състезатели и на двата отбора прекалена и пепозволена твърдост, която съдията Йордан Таков не парира своевременио, а често с някои обратни присъждания повлиява за изнервянето на играта. Това обаче не трябва да извинява някои състезатели, като Миланов, Манолов, които отново показват, че не съумяват да владеят своите нерви и спрямо които трябва да се вземат мерки.

През целия мач софийските футболисти имаха повече изгодни положения за реализиране поради откритата игра на унгарския отбор. Те обаче не съумяваха правилно и бързо да се ориентират пред вратата и показаха липса на техническа способност да бият дори от чисто положение. В 90-те минути резултатът не можа за да бъде открит. Срещата завърши наравно 0:0.

Общо взето играта на софийските футболисти показа за сетен път по най-категоричен начан и на собствен терен, че отборът им страда от основни слабости. Техниката на отбора и по-специално на нападението е на такова ниво „че едва ли може да се очакват от състезателите, който влизат в него, в скоро време особени постижения. Без да се вземат предвид някои случайни и временни причини (като недостатъчната за този мач подготовка) трябва да се направят по-решителни и основни изводи не само за този отбор, но изобщо за нашия футбол.