Турнир: „А“ футболна група 2010/11 (13-и кръг)
На живо по: Pro.BG
  • 77мин

7. Спас Делев (ЦСКА)

• 82мин

ЦСКА​ победи Пирин при гостуването си в мача от XІІІ-я кръг на А ФГ. На стадион „Христо Ботев” в Благоевград голът за армейците отбеляза Спас Делев в 11-а минута. ЦСКА завърши мача с човек по-малко след като Делев получи втори жълт и червен картон в 83-а минута.

Двубоят в Благоевград започна добре, червените започнаха с атаките към противниковата врата от самото начало. Още във 2-а минута Платини опита изстрел, но топката се отби в гръб на бранител и излезе в ъглов удар. В 11-а минута Тошко Янчев напредна добре в половината на съперника и намери Маркиньос. Бразилецът с хитър пас изведе Спас Делев зад защитата на Пирин. Нападателят сам срещу Макенджиев не сгреши и с плътен удар даде преднина на армейците. Домакините отвърнаха на предизвикателството с няколко атака, но от тях не последва нищо опасно пред Мболи. В 25-а минута Сашко Тонев проби мощно по дясното крило и центрира в наказателното поле. Там няколко играча се разминаха с топката и тя попадна в краката на Делев. Последва изстрел с десния крак, но Макенджиев демонстрира добър рефлекс и спаси удара. Три минути по-късно Мишел Платини получи топката на главата си, стреля от около 7-8 метра, но слабо и в аут. Домакините на няколко пъти застрашиха стража на армейците Райс Мболи. Първо Кондев стреля опасно над напречната греда в 31-а минута. Костов от близо стреля с глава, но пак Мболи внимаваше и спаси. В края на първата част отново Костов имаше шанс да се разпише, но ударът му с десния крак бе твърде слаб и право в ръцете на Мболи.

Второто полувреме домакините упражниха натиск върху отбора на ЦСКА. Райс Мболи отрази всички удари към неговата врата и не допусна изненади. Акуаро и Минев също се намесиха решително в дадени ситуации. Данчо Минев дори изчисти топката от гол линията в 54-а минута. В 61-а минута добра многоходова акция на армейците премина през Янчев и Маркиньос, за да стигне до Платини. Той навърза трима  защитници на Пирин, пусна хитро към Делев, страничният рефер маркира засада, но такава нямаше. В 67-а минута главният рефер взе странно решение след като показа жълт картон на Спас Делев за симулация, в същото време Тонев вкара топката във вратата, но голът не бе зачетен. В 82-а минута Платини опита с удар извън границата на наказателното поле да изненада Макенджиев, но ударът му бе неточен. Минута по-късно Спас Делев игра с ръка в наказателното поле на Пирин и получи втори жълт и съответно червен картон. Армейците имаха шанс да удвоят преднината си в последните минути на срещата, но в последния момент пасът На Янчев към непокрития Платини бе пресечен от Башлиев.