• Здравко Иванов

• 40мин

Петър Михтарски (ЦСКА)

Божидар Янков (ЦСКА)

В контролен мач в събота „Пирин“ игра с ЦСКА и загуби с 0:1 на собствен терен, след като имаше превъзходство над гостите, което бе пълно през второто полувреме. Независимо от това при една от малкото контраатаки възпитаниците на старши треньора Пламен Марков успяха да отбележат гол чрез Петър Михтарски в 41-ата минута. Това стана след една комбинация между Божидар Янков и Георги Донков, който изведе Михтарски сам пред вратата на Митев и ниският му плътен удар изпрати топката в мрежата - 1:0 за „червените“.

„Орлетата“ имаха своите шансове, но ги пропиляха. А в 15- ата мин. след остър удар на Боздански топката срещна гредата!

Гостите се представиха неубедително, играта им бе вяла и разпокъсана, без синхрон в отделните звена и линии. А в 80-ата мин Божидар Янков заради репликиране към главния съдия на мача Апостол Апостолов бе справедливо декориран с червен картон - втори, откакто той премина отскоро в състава на ЦСКА (първия получи на контролната среща в Панчарево срещу „Славия“)!