• 63мин

Спиро Дебърски (ЦДНА) асистенция - Панайот Панайотов

• 72мин

Тодор Диев (ЦДНА)

Тази вечер пред около 20 000 зрители на стадион „Парк де Пренс“ при електрическо осветление се състоя международна среща по футбол Расинг (Париж) - ЦДНА. Валеше дъжд, когато двата отбора се представиха на съдията Дювилер.

В първите 10 минути двата отбора проучваха. Леко техническо превъзходство очерта Расингт. У нашият отбор явно личеше умората от пътя, тъй като ЦДНА пристигна тук едва днес на обяд от Лондон. В 17 минута Болини напредна през разредената отбрана на ЦДНА, стреля диагонално и Манолов  сам вкара топката в собствената си врата - 1:0. Нашите състезатели не искаха да се помирят с това положение ив 25 минута комбинация между Янев, Дием и Панайотов завърши с удар на последния топката влезе в мрежата, въпреки скока на Пивоа -- 1:1. В 43 минута комбинация между Янев и Диев, който подаде на Димитров, завърши с нов гол -- 2:1. Краят на полувремето дойде при този резултат.

През второто полувреме в отбора на ЦДНА бе направена малка промяна. От игра излезе Миланов, на дясното крило мина Диев, а на лявото влезе Дебърски. От отбора на Расинг излезе Сада, заменен от Сенак. В първата минута след започването последва нападение на французите и резултатът чрез Болини бе изравнен -- 2:2. В 53 минута Диев, който бе изтеглен много напред подаде на притичалия се Панайотов, който от 25 м с бомбен удар отново увеличи резултата --3:2 за ЦДНА. Две минути по-късно отлично играещият център нападател на Расинг Пиар прие топката от центъпа. Нашата отбрана се беше изтеглила в половината на французите и смяташе да го остави в засада. Но Пиар не бе в засада и останал сам срещу Найденов лесно реализира -3:3. В 56 минута Димитров, останал напред, се вряза в крайната отбрана на Расинг, получи топката, напредна н увеличи -- 4:3. В 63 минута Дебърски от линията на наказателното поле пое една топка подадена му от Панайотов и със силен удар под ъгъл разтърси мрежата на Пивоа за пети път - 5:3. В 72 минута Пиар напредна, Манолов не можа да го удържи и той отблизо намали на 5:4. В 85 мин. Диев с глава отбеляза в долния ляв ъгъл през плонжа на Пивоа последния гол на мача и резултатът стана 6:4 за ЦДНА.

През второто полувреме дъждът спря и това като че ли позволи на двата отбора да разгънат истинските си възможности. Парижката публика беше свидетелка на бръз, динамичен и красив футбол. И двата отбора играха свободна, открита, комбинативна игра с много удари в двете врати, игра, приятна за наблюдение и топло аплодирана от разпалената публика.