• 79мин

Димитър Палев (Септември Пл.)

• 82мин

ЦДНВ​ победи Септември с 6:4 рекорден резултат пред рекордна публика.

Плевен, 1 май (по телефона от нашия редактор). Днешната полуфинална среща за купата на Братската Съветска войска предизвика грамаден интерес в тукашните спортни среди. На игрището се бе стекло невиждано число публика, която очакваше с трепет двубоя между първокласния „ЦДНВ“ и все по-подобряващия се тим на „Септември“.

Още от самото начало пролича амбицията на септемврийци да се представят достойно. Топката бе пренесена в полето на гостите и в третата минута, плевенци чрез Трифонов откриха резултата. След гола гостите свърнаха играта си, като очертаха леко надмощие. В 12-тата минута те изравниха резултата. ЦДНВ използа временното смущение в тима на плевенци и веднага след центъра организираното ново нападение завършило с втори гол направен от Благоев. От този момент играта стана равностойна. И двата тима провеждат устремни нападения, като в 21-ата минута ЦДНВ покачи резулатта на 3:1.

Този гол въпреки очакванията не се отрази силно върху домакините. Те продължиха да нападат вратата на противника и в 30-тата минута, чрез Константинов разликата бе намалена - 3:2. Една минута преди края Матеев използва една добра възможност пред вратата на гостите и изравни резултата - 3:3. При това положение завърши първата половина на състезанието.

След подновяване на играта нападенията на двата тима продължиха да работят успешно и за застрашават двете врати. В 50-тата минута Миланов покачи отново резултата в полза на ЦДНВ. Две минути след него Стефанов направи нов гол за тима си и резултата отново е покачен 5:3. Победата на софийският тим, обаче все още не бе осигурена, тъй като нападателите на плевенския тим продължиха да нападат ожесточено. За известно време играта протичаше при поделено надмощие и едва в 79-тата минута Палев намали на 5:4.

Многохилядната публика видя че резултата може да бъде намален и започна да окуражава силно септемврийци. Техните надежди обаче са за кратко време. В 82-рата минута Миланов с хубава проява направи нов, решителен гол за тима си и резултата се покачи на 6:4.

При този рекорден за състезание от такъв мащаб резултат съдията Данчев даде края на напрегнатото състезание.

Характерното за този мач е, че отбраните и на двата тима играха сравнително слабо. Трябва, обаче веднага да се подчертае, че нападателните линии, както на гостите, така и на домакините, атакуваха много добре. Те щурмуваха вратите до последния момент на мача, като шутираха от всяко удобно положение. В отделни моменти, обаче, нападението на „ЦДНВ“ прекалено комбинираше. По-добро впечатление направи играта на център-нападателя Божков, който бе добър разпределител, но в замяна на това не бе резултатен.

Плевенският тим „Септември“ задоволи със своята игра. Обстоятелството, че този тим успя да реализира четири гола срещу първенеца на републиката, говори, че той е един от най-надеждните тимове от провинцията. Все пак на „септемврийци“ предстои още доста работа, за да достигнат добър ансамбъл и правилна постановка на играта.

Футболният съдия Ст. Данчев от Варна ръководи много добре срещата. За това особено много спомогна отличното държане на обективната плевенска публика и похвалната дисциплина на двата тима, които въпреки голямата си амбиция за победа, не се увлякоха нито за момент в грубости.