82′
  • 1мин

1. Георги Петков (Славия)

4. Михаил Венков (ЦСКА) асистенция - Сержиньо

ЦСКА​ постигна победа с 0:2 в столичното дерби със Славия. Лукас Саша и Михаил Венков допринесоха за успеха на нашите момчета.

Срещата започна страхотно за ЦСКА след като още преди да е изтекла 1-ата минута на двубоя армейците вече водеха в резултата. отбраната в бяло изби една топка, тя попадна в краката на Лукас Саша, който мигновено стреля по земя от около 25 метра. Топката срещна левия страничен стълб на вратата, след това гърба на вратаря на Славия и се оплете в мрежата. Последва ново положение, този път за Анисе, но той не успя да засече топката. В 8-ата минута капитанът на домакините Желев получи жълт картон, след изрита грубо Тасио. Две минути по-късно и Михаил Венков също  бе предупреден официално, след закъснял шпагат срещу Лазаров. В 13-ата минута Петър Димитров стреля силно към вратата на Черни, но Пламен Крачунов блокира удара с тяло и топката излезе в ъглов удар. В 19-ата минута Здравко Лазаров се измъкна от опеката на бранител в червено и пусна топката покрай Томаш Черни. За щастие кълбото мина близо до дясната греда. В 22-ата минута Серж Нюаджи напредна по лявото крило и центрира в наказателното поле на домакините, там обаче Тасио бе изпреварен от Желев. В 26-ата минута Тасио стреля със задна ножица към вратата на опонента, но топката не намери очертанията на вратата. В 35-ата минута Антон Карачанаков центрира добре от ъглов удар, а навлизащият на скорост Анисе стреля неточно от въздуха. В 35-ата минута Иван Бандаловски получи жълт картон. Секунди преди края на полувремето удар на Нюаджи мина над вратата.

В 52-ата минута Николай Чипев опита да изненада Черни с удар от дистанция, но изстрелът бе твърде слаб и не затрудни червения страж. Минута по-късно Петков и Тасио се спречкаха и двамата бяха декорирани в жълто. В 56-ата минута Нюаджи открадна топката от съперников играч, напредна през центъра на терена и подаде към Карачанаков. Карата стреля, но топката мина на сантиметри от гредата. Малко по-късно Серж Нюаджи посегна опасно към Злаатков и получи жълт картон. В 61-ата минута Антон Карачанаков не изведен зад бялата защита, сам срещу Петков. Карачанаков стреля, а вратарят игра с ръце извън наказателното поле. Главният рефер обаче не отсъди нарушение, а остави играта да продължи. В 64-ата минута Радослав Димитров получи жълт картон. Минута след това Петър Димитров бе заменен от Коконов. Не закъсня и първата промяна в състава на Стойчо Младенов, като Сержиньо смени Карачанаков. В 68-ата минута Нюаджи за пореден път надбяга бялата защита и подаде към Бандаловски. Бандата стреля мощно, но топката срещна напречната греда. Последваха още няколко промени като за нашите в игра се появи Кириакидис, на мястото на Нюаджи. Калоянов и Тайсуке замениха съответно Чипев и Генов. В 90-ата минута след центриране от ъглов удар Мишо Венков бе най-съобразителен и с глава оформи крайния резултат. Малко преди края Тасио отстъпи мястото си на Тенгариня.