• 56мин

9. Панайот Панайотов (ЦДНА) асистенция - Антон Кръстев

• 72мин

10. Иван Колев (ЦДНА)

Резултатът отразява съотношението на силите. ЦДНА бе по-бързият, по-техничният, по-сплотеният колектив и напълно заслужи победата - 3:0. Играта бе бърза, коректна, изпъстрена с хубави атаки (по-често от страна на гостите), със замислени комбинации, остри удари във вратите. Нападателната петорка на ЦДНА действуваше задружно, подпомагана дейно от полузащитниците. Стремителните акции по двата фланга на Миланов и особено на Колев, който и този ден се открояваше над всички, даваха възможност на Панайотов да застрашава опасно вратата на Станков. Спартаковци се уповаваха повече на дясната си страна, но там Диев бе добре пазен от Ковачев и Манол Манолов. Централният нападател Драгоев игра самоотвержено н на няколко пътн принуди Найденов да прави акробатически скокове и да боксира топката.

Първото полувреме приключи с нулев резултат. Веднага след почивката Цанев със самостоятелна акция достигна наказателното поле на Спартак и би към опразнената врата. Притичалият се Иванов изби встрани. Секунди по-късно, топката попадна в краката на Панайотов, който я промуши под плонжа на вратаря. След десет минути Цанев вдигна отдясно на Кръстев, който със задна ножица мигновено я прехвърли току пред, самата врата. Там Панайотов (но този път като че забравен от противниковите защитници) покачи на 2:0. А в 72 мин. Колев отбеляза красив гол, като проби отляво и умно прехвърли излезлия напред Станков -- 3:0 за ЦДНА.

Съдията Ст. Константинов и неговите помощници Пинзов и Мефетишев ръководиха авторитетно и с усет към авантажите.