Турнир: Трофей на Париж 1960 (Мач за трето място)
Посещаемост: 35 000 зрители
  • 38мин

Пиантони (Реймс)

Петър Алексиев (ЦДНА)

В четвъртък вечерта на стадион „Парк де пренс“ пред 35 хиляди жители се състоя срещата ЦДНА - Реймс от международния футболен турнир.

Още от началото на срещата ЦДНА наложи териториално надмощие, организирайки редица добри нападения в противниковото поле. В 10 мин. вратарят на Реймс едва отби един чудесен удар на Колев; в 16 мин. Миланов направи пробив отдясно, който замалко не завърши с гол. Играчите на Реймс организираха по-малко напапения, не се свързваха добре и изпускаха често топката. Въпреки това в 38 мин. Копа проби стремително отбраната на българския отбор и подаде на лявата свръзка Пиантони, който отбеляза гол.

Авансът, взет от Реймс, не разколеба ЦДНА и неговото надмощие се очерта особено ясно през второто полувреме. Българските футболисти бяха почти непрекъснато в нападения, които за съжаление не завършваха с резултат. В предпоследните минути на мача едно от нападенията на ЦДНА бе оползотворено с хубав завършващ удар на полузащитника Алексиев. Публиката приветствува сполуката на българските футболисти - краен резултат 1:1. При това положение ЦДНА и Реймс разделиха третото място в крайното класиране на турнира.

На финала Сантос победи Расинг с 4:1 и спечели първото място в турнира