• 78мин

10. Георги Стойчев (Ударник Сф)

• 83мин

9. Милан Христов (Ударник Сф)

Срещата премина през много интересни перипетни. През първата част на първото полувреме отборът на военните наложи лек превес н запази владеенето на топката по-продължително време. Ударник на свой ред нападаше по-рядко, но с по-голям устрем и застрашаваше опасно вратата на Геренски. След 20-та минута и двата отбора снижиха темпото и направиха редица пропуски. Последва един отличен ненадеен удар на Ахтимов, умело избит от Геренски. През следващите минути и двата отбора не положиха усилия да променят физиономията на играта, а съдията Т. Стоянов продължи със своята търпимост да толерира грубостите на редица играчи. По-сетне той бе принуден да отстрани за хулигански прояви Янев (Отбор Софийски гарнизон), и Атанасов (Уд). И все пак той остави ненаказан Стойчев (№10-Уд) за неговото прекалено недостойно за един майстор на спорта симулиране на терена. Малко преди края на полувремето Стефанов (Софийски гарнизон) пропусна да реализира 11-метров удар, спасен от Йосифов.

След почивката отборът на воепиите успя да наложи за известпо време надмощие с Подобрена игра ив 64-та и 72-та минути чрез Михайлов и Стефанов поведе резултата с 2:0. Едва сега състезателите на Ударник поведоха борба за изравняване. Една успешна самостоятелна акция на Стойчев с остър удар в 78-та минута донесе първия гол за „Ударник“, а пет минути по-късно, след хубав пробив на Игнатов, Христов успя да изравни - 2:2.

Съдията Т. Стоянов не бе достатъчно подвижен. Той направи и редица пропуски с обратни присъждания за непозводена и груба игра на състезателните, които той наказваше през цялото време само с предупреждения.