• 21мин

7. Илиев (ФК 13)

• 46мин

7. Михаил Стефанов (АС 23)

Срещата ФК13-АС23, която започна в 5 ч. с  център от АС23, чийто тим се хомогенно понесе напред и още преди края на първата минута, първият шут бе даден в гола на ФК13. Вратарят Талев успя да спаси в последния момент, на самата голлиния, при което прояви забележителна сръчност. Нападението бе почти веднага върнато, след  което играта започна своя естествен развой. Отлично впечатление направи бързото темпо, с което и двата тима провеждаха нападенията си. Един ръчен „гол* на Захариев (ФК) оживи публиката, но разбира се, остана незачетен. Играта се поведе равномерно, с леко техническо превъзходство  в нападателната линия на АС23. На 21 минута, обаче, едно устремно нападение на червените завърши с пълен  успех. получавайки отличен пас от ляво, дясното крило на ФК13 Илуев откри резултата, публиката възнагради с бурни ръкопляскания този красив гол. В нея окончателно улегна убеждението, че клубовете от съюза преданно работятъ за своята инициатива, изнасяйки мачовете си с еднаква организационна и състезателна ревност. Особено впечатление прави стегнатия, боеви тим на ФК13, който днес  играе тъй, както близо от година не е играл, тима на червенит.И макар, че някогашните
стълбове на тоя минал през толкова премеждия клуб, — националите Мищалов и Каменски по същото време се намираха на игрище Проекто-национален тим, техните другари с високия дух на истински спортсмени, печелеха всеобщите симпатии със своята красива игра-подържайки началното си темпо, което говори за една отлична тренираност, тимовете завършиха първото полувреме при крайно интерес ни комбинации.Второто полувреме започна с гол пак преди края на първата минута форуардит на АС23 нахлуха в пеналтиерията на ФК13 като този път  успеха в замислите си. Силният шум на дясното крило Стефанов  отпрати топката с такава сила в мрежата на червените, че младия гол-кипър Талев, който так изнесе един отличен дебют, не смогна да удържи и пропусне. 1 : 1
Пресеченият за момент победоносен ход на АС23 в- „турнира на седемте“ доби един  значителен аванс, инициативата преминава в белите. Един отлично бит от В. Йорданов  корнер, даващ стопроцентова възможности за гол е провален от Стефанов. Нападенията на АС23 продължават непрекъснато цели 10  минути, докато червените чрез ляв флангов  пробив застрашават два пъти по ред гола на Дермонски.Към 15- минута играта се изравнява. Едно сложно мелле при гола на АС23 бива като по чудо отбито, благодарение на едно ловко действие на хафбека Бушев. Нова голяма възможност за гол на червените: един отличен удар минава само няколко сантиметра над хоризонталата. Белите  реорганизират нападенията си и един -устремен пробив на Вл. Тодоров бива избит в аут.Към 30 минута се смрачава значително, което пречи на нормалния развой на играта. Нападателите на АС23 повишават темпото и задържат играта в половината на противника си. Реферската свирка, обаче, прекращава мача поради настъпил мрак в 80 та минута Общо взето, мачът може да се класифицира като най-добрия от сезона. Реферира   безупречно г. Ст. Чумпалов. Присътствуваха над 2000 зрители.