11. Владимир Манчев (ЦСКА)

• 80мин

• 87мин

Петър Пенчев (Хебър 1920)

Пред погледа на националния селекционер Стойчо Младенов „Хебър” претърпя първата си домакинска загуба за сезона от устремения към титлата отбор на ЦСКА. На мача присъстваха също Димитър Пенев, известният футболист от миналото Георги Славков, както и президентът Любо Пенев и други официални лица от ръководството на „червения“ клуб.

Срещата започна в бързо темпо с чести единоборства и удари към двете врати. Още в 3-ата мин Мутафов от „Хебър“ изпълни пряк свободен удар, отсъден за спъване на Петров, но топката рикошира в стената и вратарят Немодрук я улови. Само две минути по-късно „армейците“ отговориха с шут на Петров, който обаче мина встрани от вратата. Първото чисто голово положение в мача сътвори Манчев в 12-ата минута. След пас на Бербатов той влезе в наказателното поле на „Хебър“ и стреля силно, но вратарят Василев изби. Атаката на „армейците“ бе продължена от Деянов, който отправи коварен удар от точката за изпълнение на дузпи, но Василев този път успя да улови топката.

Постепенно момчетата на треньора Катуци успяха да принудят домакините да приемат играта в своето поле. В 20-ата мин атака на ЦСКА отляво завърши с удар на Манчев в гредата. След рикошета топката попадна у Бербатов, но неговият удар бе твърде слаб, за да затрудни вратаря на „Хебър“. Гостите създадоха още няколко опасни положения, но успяха да стигнат до гол едва в самия край на полувремето. В 45-ата мин главният съдия Антон Генов отсъди пряк свободен удар в полза на ЦСКА на дъгата на наказателното поле на домакините. Янев изпълни технично, топката прелетя над стената и красиво влезе в горния ляв ъгъл на вратата на Василев 0:1.

След почивката хебърци излязоха видимо по-мотивирани. Това като че ли смути отбора на ЦСКА и той отстъпи инициативата. Резултатът много скоро бе налице. В 57-ата мин Маринов центрира от фал в наказателното поле на „армейците“. Последва разбъркване, в което най-съобразителен се оказа току-що влезлият Минчев, който с глава направи безпомощен вратаря Немодрук — 1:1. Радостта на домакините обаче се оказа твърде кратка. В 60-ата мин. при идентична ситуация Тренчев отново изведе ЦСКА напред 1:2. Този гол като че ли прекърши хебърци и разстрои играта им. Гостите се възползваха от това и побързаха да затвърдят преднината си. В 72-ата мин Манчев проби отдясно и се опита да центрира в наказателното поле на „Хебър“. Топката обаче закачи защитника на домакините Мутафов, заблуди вратаря и влезе в мрежата за 1:3. Само 7 минути по-късно Деянов надбяга „зелената“ защита, влезе в наказателното поле и стреля под плонжа на вратаря — 1:4. След този Василев гол „армейците“ понамалиха оборотите. От това се възползваха футболистите на „Хебър", които се вдигнаха на финален щурм. В 87-ата мин. след продължително разиграване топката бе центрирана в наказателното поле на ЦСКА. Тук Пенчев с красиво воле направи загубата на домакините по-почтена.