Турнир: „А“ републиканска футболна група 1954 (6-и кръг)

• 84мин

11. Крум Янев (ЦДНА)

• 90мин

11. Крум Янев (ЦДНА) асистенция - Димитър Миланов

Началото е на армейците. Те провеждат устремни и бързи атаки чрез бойките си крила Янев (11) и Миланов (7) и чрез вътрешната нападателна тройка Колев, Панайотов, Михайлов. Ударите им обаче или са неточни, или срещат телата на състезателите от сгъстената защита на ВМС. Отборът на моряците се отбранява със 7 души и напада с толкова, колкото е възможно благодарение на голямата работоспособност на състезателите. На свой ред ВМС взема инициативата в свои ръце. Отборът атакува настойчиво и упорито, но Богданов (11) и Димитров (9) са пари рани успешно от Цветков и Манолов и са принудени да търсят други позиции. При смяната на местата обаче се получава несъгласуваност в действията на нападателната петорка на моряците и те често губят топката още пред наказателното поле. В края на полувремето Михайлов се озовава сам пред вратата на Дервентски, но той като че ли се изненадва от неочаквано създалото се положение, смущава се и ... топката минава покрай дирека. Това е един от многобройните пропуски, които двата отбора правят.

Още в началото на вторите 45 минути пред вратата на ВМС става горещо. Ударите на армейците се сипят един след друг. Редуват се критични моменти, при един от които левият защитник Тунчев избива с мъка топката от самата линия на вратата. В 61-та мин. Цанов се включва изненадващо в една от атаките и непокрит от никого с хубав диагонален удар от около 20 метра бележи гол. Дервентски е безпомощен, защото е заел несполучлива позиция като е оголил левия си ъгъл.

Армейците заменят Михайлов със Стефанов. Свръзките започват да играят по-назад. Това дава възможност на ВМС да изнесе играта напред. Сега критичните моменти се пренасят пред вратата на Геренски. Подвижният Димитров играе умно, Богданов се активизира и дясното крило Петров оказва учудваща устременост и бойкост. Удари на Димитров и Петров са спасени от Геренски, след това Богданов се врязва опасно, но ... бие вън. Остават 6 минути до края на мача, ЦДНА изнася играта напред. Нападателите бързо и с изненада сменят местата си. Ето Янев се врязва в центъра. Русев (2) и Филипов (3) се двоумят кой да го покрие и докато се разберат един друг, Янев с един от типичните си в последно време удари от движение, бележи неспасяемо гол от около 15 метра.

...Последни секунди до последния съдийски сигнал, Миланов праща топката успоредно на вратата, Янев проявява съобразителност и неочаквано се озовава пред вратата. С умел техничен похват той променя посоката на топката и тя спира в мрежата – 3:0.

източник вестник „Народен спорт“

След несгодите на игрище „Динамо“ и край село Мировяне любителите на спорта в Столицата имаха най-после възможност да наблюдават интересно състезание при културна обстановка на стадиона на Народната армия. Водачът на таблицата ЦДНА извоюва победа с убедително отношение 3:0, но развоят на играта почти до края не подсказваше този резултат. В тази игра армейските футболисти превъзхождаха технически и в постройката си, докато моряците показаха високи морално-волеви качества, като след отбелязване на първия гол в тяхната врата от Цанов в 61 мин. изнесоха изцяло играта напред. В атаките обаче ВМС погрешно съсредоточи усилията си в центъра, където Димитров бе успешно блокиран от Манолов. В последните минути армейците проведоха свои типични нападения - с бързи спускания по крилата, размяна на места и остри врязвания. Две от тях завършиха с отлични удари на Янев и резултатът стана 3:0. При редицата пропуски от двете страни армейците спечелиха заслужено поради умението си да използуват възможностите за гол.