8. Никола Цанев (ЦДНА)

• 19мин

8. Георги Николов (Спартак Сф)

9. Панайот Панайотов (ЦДНА)

Хубавият тревист терен на стадион „Раковски“ и позициите на двата отбора в таблицата предвещаваха интересна и напрегната игра. И действително, в първите 20 минути състезателите бяха маневрени, макар и не много точни в действията си, устремяваха се бързо към топката, играеха открито. В тази част от мача паднаха и двата гола, резултат не толкова на остроумни комбинации на нападатедните петорки, а по-скоро като последица от грешки на защитниците. Армейците откриха в 9 мин. чрез Цанев, а софийските слартаковци изравниха след десет минути с гол на Николов. Тук завърши първият етап на мача. Обликът на играта изведнъж се промени. Това стана по желание на Спартак, който предпочете да заключи вратата, си с отдавна познатия вариант: един-двама напред, а всички останали - в защитното поле...

Спартак осъществи своя план. Дори нямаше да бъде никак чудно ако той бе преизпълнен. На няколко пъти опасният реализатор Конов се врязваше дълбоко в полето на ЦДНА и бе близо до гола.

Докато спартаковци плетеха своята кошница и се радваха на стойността на едната точка, армейските футболисти не виждаха изход от създалата се обстановка. Публиката отново трябваше да гледа, безирайните им сложни, комбинации, построени. изклочително върху късия пас. И понеже това се повтаряше приблизително по един и същ начин, минутите изглеждаха много, много дълги. А всъщност времето течеше, за да измести ЦДНА от временното класиране...

Вчерашната среща бе доста показателна за възможностите на ЦДНА в момента. Отбраната, в която този път отсъствуваше Манолов, се разредяваше твърде често; полузащитниците подаваха на най-близкостоящия съиграч и с това забавяха хода на нападателните акции; напред Колев играеше прекалено за себе си, Панайотов бе бавен в изиграването на головите положения, а двамата млади играчи Цанев и Кръстев бяха напълно изолирани през второто полувреме. С две думи - нямаше съгласуваност, ансамбъл. Всичко това, както и самоотвержената игра на Спартак доведе до логичния край - 1:1.

Наколко минути преди последния съдийски сигнал за неспортсменска игра бяха отстранени от терена Панайот Панайотов и Николов.