Турнир: Купа на Съветската армия 1962/63 (Четвъртфинал — реванш)

Стоичко Пешев (ЦДНА) асистенция - Панайот Панайотов

Тодоров (Спартак Сф)

Паноров (Спартак Сф)

Пак с 10 души...

«Спартак» (Сф) имаше преднина 1 гол от първата среща с ЦДНА. Той започна с явен стремеж да убива всячески темпото. Това бе твърде удобно – времето работеше за него, преднината се запазваше и внасяше неспокойствие у армейците, предразполагаше ги да грешат: от друга страна – бавното темпо като че ли приспиваше ЦДНА и го правеше по-лесно уязвим в ония случаи, когато изведнъж се пробуждаше бързината чрез действията на Тодоров и Паноров...

Бяха изтекли 15 минути, когато над стадиона се изля незапомнен дъжд. Съдията К. Динов упорствува 8 минути, но накрая не издържа и прекрати мача.

След кратка почивка отборите отново бяха в борба. Пак заваля дъжд, пак тия локви, които понякога довеждаха футболистите в комични положения. Натискът на ЦДНА се увенча в 48 мин. с гол – при едно центриране отляво Панайотов (ЦДНА – 8) с глава улучи страничната греда, а отскочилата топка също с глава бе вкарана от Пешев във вратата – 1:0. Темпото спадна, но все пак от време на време избухваха остри моменти пред спартаковската врата. В 60 мин. Найденов (ЦДНА – 1) се самоконтузи и бе сменен, а в същото време Тодоров (Сп – 7) бе отстранен от съдията заради непристойно държание. «Спартак» пак остана с 10 души... И пак с 10 души постигна решителен гол. В 85 мин. от наказателен удар топката бе отпратена към вратата и Паноров с глава я забоде в мрежата – 1:1. С общ резултат 2:1 «Спартак» (Сф) отстрани ЦДНА.