• Гол

7. Димитър Миланов (ЦДНВ) асистенция - Михаил Янков

• Гол

9. Панайот Панайотов (ЦДНВ)

Повече от един месец футболните отбори на столичните спортни организации и колективите-първенци оспорваха кристалиата купа на ГКФС, предназпачена за победителя в традиционния турнир в чест на 72-я рожден ден на великия миротворец Генералисимус Сталин.

На финала, след редица оспорвани срещи, заслужено достигнаха отборите на ЦДНВ и Академик. Тази среща се състоя вчера, пред миогобройна публика, на стадион Юнак.

На футболния съдия Ф. Зарев двата отбора се представиха в състави: ЦДНВ - Геренски - Ракаров, Манолов, Енишейнов - Божков, Стоянов - Миланов, Янков, Панайотов, Василев (Миланов А.), Стефанов. Академик - Копев - Атанасов, Финков, Младенов (Чипев) - Златев, Априлов - Симеонов, Спасов, Костов (Самсаров), Бегея, Конаков.

В първите минути противиниците бяха равностойни. Постепенно военните се наложиха с по-бързата си и свързана игра, в която изпъкваше със своята маневреност, нападателната линия. След една добра комбинация между Янков и Миланов, последният с отмерен удар откри резултата - 1:0 за ЦДНВ.

След гола надмощието на военните стана по-отчетливо. По-отчетливо изпъкваше и несвързаната игра на студентите. Връзка между отбраната и нападението на този отбор почти не се чувствуваше. След няколко добре построени атаки Военните успяха да отбележат и втори гол чрез Панайотов. До края на полувремето военните водеха играта, като изпъкнаха с по-добрата си повратливост и издържливост.

След почивкала, с оглед на показаното през първото полувреме, се очакваха нови голове във вратата на студентите. Отборът на военните обаче не съумя да използува психологическия момент, поотпусна се и позволи на Академик да наложи продължително надмощия. Въпреки това, и върки пякои грешки на крайната отбрана на ЦДНВ, Акаделиа не успя да реализира гол, поради крайно неточните удари на нападателите си. Въпреки че в играта на военните през второто полувреме лиговаше напор, те имаха няколко много изгодни положения за гол. Миланов, Панайотов, Стефанов др. се надпреварваха в пропуските си. Срещата завърши със заслужената победа на футболистите на ЦДНВ с 2:0.

Футболният съдия Ф. Зарев улеснен от напълно другарскала игра и на двата отбора. Въпреки това, той направи с редица грешки в присъжданията на личните нарушения и засадите поради слабата си подвижност.

След състезанието представителят на футболната секция при ГКФС, майсторът на спорта Георги Пачеджиев, връчи на отбор победител кристалната купа на ГКФС. На отбора на студентите също бе връчена награда. На приветствието на др. Г. Пачеджиев отговори капитанът на ЦДНВ - старши лейтенант Стефан Божков, майстор на спорта.