Атанас Тодоров

• 11
    Атанас Николов

10. Ангел Миланов (ЦДНВ) асистенция - Димитър Миланов

Завърши първенството на Републиката по футбол. След шестмесечна борба по футболните полета е излъчен поният футболен първенец на НР България. Вчера отборът на ЦДНВ победи пловдивските локомотивци с 1:0 и застана начело в окончателната градация на отборите от група „А“.

Финишът на новия републикански първепец обаче бе лош. Вчера ЦДНВ показа незадоволителна игра, лишена от нерв и устрем. Нищо от играта и на двата отбора не показваше, че това е последен и решителен мач от първенството на страната, който трябваше да разреши въпроса за първото място.

В началото на играта проличава нервността на играчите от двата отбора. Но тази нервност не създава папрежение и бързина в играта, а напротив, сковава нейното развитие. Играчите се движат из игрището лениво, проявявайки липса на воля за борба и победа. Това прави мачът блед и безинтересен.

Към средата на първото полувреме ЦДНВ налага известно надмощие благодарение на по-добрите физически и технически възмоности на своите играчи. Добра тяхна проява са постояините опити за стрелба във вратата, някои от които са твърде опасни. Локомотивци протипопоставят енергичната игра на своята отбрана. Тя се бори самоотвержено и успешно ликвидира опасностите. Проличава ясно, че Локомотив е отбор, който разчита предимно на здравината на своята отбрана. Но в играта това е недостатъчно. Нападатели, които не могат да задържат топката в половината на противника и да атакуват неговата врата, сами докарват играта пред своята. Постоянните атаки на ЦДНВ в края на краищата постигат резултат. През второто полувреме Димитър Миланов прехвърля топката към лявата страпа. Тя е поета от останалия съвършено непокрит Ангел Миланов, който прехвърля излезлия напред вратар и постига победния гол.

До края на състезанието промяна в резултата не бе постигната.

Срещата бе ръководена от футболния съдия А. Златарев. Той не се справи добре със задачата си. Златарев показа старите си недостатъци: закъсняване при отсъжданията на нарушенията, нерешителни и обратни присъждания и липса на чувство към авантажите.