Турнир: Купа на Съветската войска 1948/49 (Четвъртфинал)
  • 6мин

Любомир Коняров (Спартак Сф)

• 53мин

Стефан Божков (ЦДНВ)

Сто и двадесет минутната борба в четвъртък не разреши победителя от мача, който завърши наравно с резултата 1:1 и трябваше да бъде преигран вчера.

В 6-тата минута Андонов подаде на Станков, той шутира във вратата на ЦДНВ. Вратарят Геренски не бе достатъчно сигурен , топката отскочи от него и спусналия се напред Коняров заби първия гол. Постепенно ЦДНВ се организира и изнесе играта в половината на Спартак, то тук червените срещнаха непреодолима отбрана, особено в лицето на двата бека Василев и Апостолов.

В 53-тата минута, след корнер, пред вратата на Спартак Кузов боксира топката високо и това даде възможност на Божков с устремен скок и удар с глава да изравни резултата.

Редовните 90 минути изтекоха при увеличаващ се натиск на ЦДНВ и при упорита отбрана на Спартак, без да бъде отбелязан победен гол. При същата обстановка изтекоха и двете продължения от по 15 минути, с тази прибавка, че на места играта загрубя.