• Левон Сетрак
    46′
  • 44мин

7. Димитър Миланов (ЦДНВ)

ЦДНВ​ прибави нови две точки към своя актив, спечелвайки срещата със Спартак (Сталин) с 1:0. Устрема и сигурността, с които започна отборът военните им позволиха в кратко време да завладеят терена и да ръководят развитието на игра.

Отначало спартаковци се огънаха и се принудиха да преминат в защита. Но не след дълго те се организираха и започнаха да предприемат контраатаки.

Пред вратата на ЦДНВ се създадоха редица остри моменти при един от които бе отбелязан гол отменен от съдията, като постигнат от засада. Нападенията на гостите обаче не бяха трайни, тъй като се провеждаха само от център-нападателя и крилата. Двата инсайда, и особено десният, играха изтеглени за да посрещат атаките противника. С това спартаковци целеха да засилят собствената си защита. От тактическа гледна точка това бе правилно. Гостите разумно бяха отчели, че срещу ЦДНВ преди всичко трябва да организират солидна защита, с оглед да не допуснат гол в своята врата и върху тази основа да строят по-нататък своята игра. Смело може да се каже, че Спартак на изпълни тази тактическа задача. Голът, който бе отбелязан от Миланов (№ 7) в последната минута на първото полувреме, бе изненадващ и се дължи преди всичко на вратаря.

Докато преди почивката играта имаше известни достойнства, с добре замислени и чисти комбинации и честа стрелба, въз втората половина тя избледня. Гостите проявиха признаци на умора, а ЦДНВ се примири с резултата и не атакуваше достатъчно устремно. Няколко прояви на Миланов и Панайотов, който влезе в играта около 20 минути преди края, завършиха с неточни удари. Останалите почти не правеха опити за стрелба. Слабо игра Стефанов. Той явно не се чувстваше добре като инсайд и се губеше в играта.

Футболният съдия Н. Гелев ще направи съществени пропуски.