75′
  • 62мин

Кирил Десподов (Литекс)

Георги Минчев (Литекс)

Литекс победи ЦСКА с 2:0 в отложен мач от I кръг в Младежката група до 21 години...

Двубоят като цяло бе скучен, не предложи много динамика и голови ситуации, а преди всичко надлъгване. Най-интересното положение преди почивката бе греда за домакините след удар с глава на Юлиян Чапаев, който засече топката след центриране от корнер. Двата отбора имаха добри атаки, при които липсваше последния пас или завършващ удар.

След починката ситуацията на изкуствения терен в комплекса „Царско село“ не се промени съществено. В 62-ата минута при контра Кирил Десподов овладя топката още в своята половина и напредна отдясно на атаката в свободен коридор. Двама бранители на домакините го настигнаха, но той успя да ги преодолее и отправи удар в долния десен ъгъл на Анатоли Господинов, който не успя да избие - 1:0 за „оранжевите“.

Малко след това ЦСКА имаше добра възможност: Радой Божилов напредна отляво и центрира, а оставеният непокрит в наказателното поле Пол Александров не уцели добре кълбото. До края действията бяха равностойни, като битката продължи да се води предимно в средата на терена. Стигна се до някои остри сблъсъци, оцветени с картони. „Червените“ опитаха да притиснат съперника, но гостите не им позволиха.

В 90-ата минута, влезлият буквално секунди по-рано Стефан Неделчев, се пребори за топката със защитник на армейците отляво, отне, нахлу в пеналта и поднесе пас на Георги Минчев, който пред голлинията вкара за 2:0.