Александър Бранеков (ЦСКА II)

• 73мин

Мартин Тошев (ЦСКА II) асистенция - Владислав Златинов

Янко Сандански (ЦСКА II)

ЦСКА​ взе частичен реванш за издънката си срещу Локомотив Мездра, след като в мач от Дублиращата група „армейците” победиха с 3:1 тима от Мездра.

Пред 100 души на базата в Панчарево за „червените” вкараха Гардар Гунлаугсон, Николай Чипев и Мартин Тошев, докато за лидера при дублите Йордан Стоилов отбеляза почетното попадение за Локомотив.

Срещата бе изпъстрена и с по един червен картон за двата отбора, а домакините имаха три дузпи, от които реализираха само една.

Резултатът бе открит в 23-тата минута, когато Гунлаугсон, известен повече с красивата си жена, реализира отсъдена за фаул срещу самия него дузпа.

Само 180 секунди по-късно Панов отново наруши правилата срещу Гари, което доведе до втори 11-метров удар. Този път зад топката застана Владислав Златинов, чийто удар бе спасен от Георгиев.

В 40-тата минута „железничарите” изравниха. Петаков изведе Фаусто зад отбраната на „червените”, той преодоля Караджов и подаде на капитана Стоилов, който отбеляза в опразнената врата.

Радостта на гостите обаче трая само броени секунди, след като в ответната атака Чипев с удар от дузпата даде нова преднина на ЦСКА.

На почивката в игра влезе дошлият на проби при „армейците” аржентинец Аугустин Барбано. Сънародникът на Диего Марадона бе в основата на третото попадение за домакините.

В 54-тата минута Романов спря топката с ръце в наказателното поле, за което получи червен картон, а този път дузпата профука Александър Бранеков. Неговият удар бе избит от Георгиев, който с блестящ рефлекс изби и добавката на Барбано.

Третият гол за „червените” падна в 73-тата минута. След грешка на Филипов, Барбано намери Златинов, който пусна в коридор към Тошев и младият талант с прехвърлящ удар оформи крайния резултат.

Численото равенство на терена бе възстановено в 80-тата минута, когато Янко Сандански фаулира грубо Фаусто и получи втори жълт картон.

Състави:

ЦСКА: Караджов, Ланзаат (46’ Петков), Морец, Събев, Бранеков, Сандански, Чипев (76’ Зехиров), Златинов, Гунлаугсон (46’ Барбано), Удоджи (72’ Димитров), Тонев (46’ Тошев)

Локо Мездра: Г. Георгиев, Филипов, Панов, Трифонов, Галип, Романов, Стоилов, Петаков (57’ Тевия), Фаусто, К. Георгиев, Каранейчев (86’ Калдерон)