•

Петър Жеков (ЦСКА „Септ. знаме“) асистенция - Борис Станков

• 84мин

Цветан Атанасов (ЦСКА „Септ. знаме“)

В събота шампионите се наложиха над перничани, но дълго време играта им бе неизразителна. Прекаляваше се с воденето на топката, с индивидуални прояви, липсваше и настойчивост в атаките. Добри прояви имаха защитните формации на двата отбора, особено вратарите. Филипов на два пъти през първата част се намеси с вещина и отрази силни удари на пернишкия централен нападател Божилов. Младият Чолаков също добре пазеше вратата си и няколко пъти бе сигурна преграда. Имаше и три попадения в гредите (две от тях бяха на Жеков).

Двата състава показваха добра физическа издръжливост. Бързо темпо се поддържаше през целия мач. Головете бяха реализирани в самия край – в 80 мин. хубав пробив на Б. Станков по десния фланг завърши с центриране и Жеков с глава изпрати топката в мрежата; четири минути след това Атанасов с продължителен спринт излезе сам срещу Бориславов и нанесе точен удар – 2:0.