• 26
    Саша Дум

• 67мин

18. Мурад Хидиуед (ЦСКА)

Преди мача: невероятната атмосфера на стадион Българска армия се допълва от бяло-червената феерия в Сектор Г - невероятно шоу с цветни картони и пироефекти, разрешени от 4-тия съдия, трибуните са изпълнени докрай. 22500 зрители ще наблюдават решителния двубой

Начало: армейците започват от центъра и нападат наляво. И двата тима играят с резервните си екипи

3-та мин. - центриране отляво на Велизар Димитров, Христо Янев се опитва да шутира, но топката му е избита в корнер. Реферът обаче отсъжда аут

Силни начални 5 минути и за двата отбора, ЦСКА има определен домакински натиск.

Валентин Илиев и Ибрахима Гай са централната ни двойка защитници днес. Ляв бек е Тиаго Силва, десен е Радослав Забавник. Пред тях са Сергей Якирович и Мурад Хидиуед. На върха на атаката е Христо Янев, зад него е Велизар Димитров, отляво играе капитанът Емил Гъргоров

7-а мин. - Велизар Димитров е фаулиран на 15 метра вляво от наказателното поле, Мурад Хидиуед опитва добър удар, но малко встрани от вратата

12-а мин. - Велизар Димитров опитва пробив по лявото крило, точно пред наказателното поле, но е фаулиран от капитана на германците - пряк свободен удар з аЦСКА. От любимата си позиция Христо Янев изпълнява, но бие в стената

14-а мин. - първи жълт картон в мача за 17. Клеменс Фриц за нарушение срещу Тиаго Силва

15-а мин. - страхотен удар на Янев по земя, топката е поета от Данчо Тодоров и той бие силно, но малко над напречната греда

16-а мин. - ново невероятно положение на армейците: Тиаго Силва пробива напред и центрира перфектно, но на голлинията няма кой да поеме и топката е избита в корнер

19-а мин. - извеждащо подаване към украинеца Воронин, със сетни усилия Мурад Хидуед отбива топката в корнер, но е лошо наранен и съдията вкарва медицинския екип, играчът ни е изведен от терена за лекарска намеса. След него топката е върната назад и отново центрирана в наказателното поле, където с глава Атирсон стреля в аут

22-а мин. - Христо Янев сваля една топка отдясно пред наказателното крило, овладява и веднага подава към Йордан Тодоров вътре в полето, но Тодоров се опитва да лъже и топката му е избита

24-а мин. - Бербатов е изведен отдясно, с него тичат двама защитници на армейците, но Тиаго Силва го фаулира на границата на наказателното поле! Последва силен удар, за радост топката нацелва напречната греда

25-а мин. - топка центрирана по земя в наказателното поле намира Бербатов, той почти сам пред вратаря, стреля, за радост право в ръцете му

28-а мин. - невероятно извеждане на Данчо Тодоров отдясно. Навлиза Тодоров с топката в наказателното поле, страхотен пас към Радослав Забавник към точката на дузпата

31-а мин. - корнер за ЦСКА отляво, Янев зад топката - центриране към близката греда, но ударът е пресечен и изчистен от защитник на гостите

33-а мин. - поредна засада за Байер, този път на Димитър Бербатов, шеста отначалото на двубоя

33-а мин. - Тиаго по лявото крило центрира, но топката прескача всички играчи в наказателното поле

34-а мин. - Гъргоров печели пространство с топката, достига наказателното поле на Байер и пробва удар, но блокиран от защитник

36-а мин. - Христо Янев е фаулиран изключително грубо в центъра на терена от Роке Жуниор, картон отново не последва. Носилката изнесе Янев и му бе оказана медицинска помощ. Мурад Хидиуед е получил удар и също напуска терена - за минута 2-ма по-малко на терена за армейците

38-а мин. - невероятно извеждане на Бербатов отдясно. Той напредва силно и стреля, Максич е напред и парира невероятно умело удара

43-а мин. - жълт картон за 12.Андрей Воронин, след като задържа Йордан Тодоров за фланелката

45-а мин. - три минути продължение на полувремето

45+1 мин. - центриране на Янев от фаул отляво, след нарушение срещу Забавник. Топката попада в Гай, той обаче бърка в своя пас и атаката е пресечена

45+3 мин. - последен съдийки сигнал на първото полувреме

Начало на второ полувреме: една смяна при Байер - на мястото на 27.Кастро в игра е 8.Кржиновик

47-а мин. - центриране отдясно на футболист на Байер, скача Ралфс, но остава под топката и не успява да играе с нея

48-а мин. - Шнайдер изпълни фал за Байер, но топката е изчистена в корнер. След корнера, кратко разбъркване и топката излиза в аут

49-а мин. - центриране на Воронин отдясно, Максич изпуска топката, но там тя е избита пред краката на Бербатов

51-а мин. - Гай открадва невероятно топката и изминава целия терен, подава наляво на Янев, той го извежда отново в наказателното поле, където обаче Гай губи топката

52-а мин. - Бербатов получава топката в наказателното поле, там Мурад Хидиуед не се намесва добре и се налага Максич да прави чудеса, в крайна сметка опастността е осуетена. Мурад Хидиуед и Максич след удар получиват медицинска помощ

54-а мин. - Велизар Димитров играе триково в наказателното поле на Байер, но там 28.Рамело, капитан на гостите, го спира с лакът в лицето. Интересно защо реферът не посочва дузпа, а изкарва нарушението навън точно на самата граница...

55-а мин. - Янев изпълнява, но вместо да стреля, предпочита да центрира и греши

61-а мин. - поспадна последните минути темпото на игра. Топката се задържа предимно в центъра на терена. И двата отбора се дебнат за грешки, които да накажат с контратака

62-а мин. - невероятна атака на ЦСКА подета от Христо Янев, който пред наказателното поле на Байер подава отдясно на Тодоров, той веднага центрира, Янев триково с пета подава към Велизар Димитров. Димитров от легнало положение нацелва горната греда на Бут.. невероятен пропуск за гол на ЦСКА!

64-а мин. - грешка на Мурад Хидиуед за малко не коства гол във вратата на ЦСКА. Валентин Илиев се намесва и успява да изчисти почти от главата на Бербатов пред вратата на ЦСКА

65-а мин. - Барнета контузва лошо Максич, който му открадва топката, но го изритва в лицето, картон обаче няма

65-а мин. - втора смяна в същата минута за Байер: излиза именно 7.Барнета, в игра е 10.Фрайер

67-а мин. - ГОООЛ ЗА ЦСКААА!!!! Мурад Хидуед!! След центриране от фал на Христо Янев, Мурад Хидиуед на далечната греда надскача всички и от метър разпечатва вратата на Бут!!!

70-а мин. - Тиаго Силва повален отдясно на полето на ЦСКА, но няма фаул, а играта продължава с тъч на Леверкузен

Еуфория на Българска армия! Скандирания и цветни фиести в бяло-червено!

72-а мин. - пореден фаул срещу Велизар Димитров, този път отдясно на наказателното поле, след като получи пас от Янев и задържа топката, е фаулиран от 3.Роке Жуниор. При изпълнение на фаула, центриране към далечна греда, но там Гай не успява да отбележи

75-а мин. - Велизар Димитров получи удар в лицето от Воронин докато Байер атакуваше, но фаул не последва!

76-а мин. - последна смяна за немския отбор: 6.Симон Ралфс излиза, в игра е 19.Марко Бабич

77-а мин. - поредно центриране на гостите в наказателното поле, но преди Воронин да достигне до топката, Максич лови

77-а мин. - жълт картон за Мурад Хидиуед за нарушение, неотбелязано от съдията още преди минута.. първа смяна готви и ЦСКА

78-а мин. - излиза 30.Йордан Тодоров, в игра е 20.Йордан Юруков

81-а мин. - тежък фаул срещу Велизар Димитров, който е изнесен на носилка! В центъра на терена Жуниор скочи на неговия врат и го събори директно, за което нямаше и фаул дори.. С лека ръка се подминават греби нарушения на гостите от норвежкия рефер

84-а мин. - за пореден път защитата на ЦСКА се справя със две серизони последователни положения и успява да изчисти

85-а мин. - втора смяна в ЦСКА излиза 8.Велизар Димитров, който бе прекалено много пъти фаулиран, в игра влиза 21.Стойко Сакалиев

86-а мин. - невероятно центриране на Гъргоров отдясно към Сакалиев, който стреля с глава по брилянтен начин, вътре в наказателното поле, но Бут отразява с трудност

Публиката по трибуните е екзалтирана и не престава да скандира и подкрепя с песни своите любимци!

88-а мин. - УНИКАЛЕН ПРОПУСК на Христо Янев, който получава топката сам в полето на Бут и на празна почти врата, не успява да го преодолее, а пращата топката в аут до вратата

90-а мин. - след нарушение на Сакалиев, пряк свободен удар фронтално пред Максич на около 30 метра пред вратата, уловен от Максич

90-а мин. - 4 минути продължение

90+1 мин. - Сакалиев пробва директен удар към вратата, но Бут лови

90+2 мин. - трета смяна на армейците прави Йешич, Янев излиза, влиза 11.Гийом Да Зади

90+3 мин. - КРАЙ НА ТОЗИ ЗАБЕЛЕЖИТЕЛЕН МАЧ!!!!! Армейците направиха исторически пробив в евротурнирите, влизайки след тази изключителна победа и общ резултат 2:0 срещу немският си противник от Леверкузен в групите. Предстои ни да докажем на голямата футболна сцена способностите на червения шампион от България!!! ЧЕСТИТО!!!!

След последния сигнал: отборът-победител прави своята триумфална обиколка по стадиона, поздравявайки полудялата от радост публика. Най-невероятният отбор с най-невероятните фенове в България се поздравяват за историческата победа!