9. Евгени Йорданов (ЦСКА)

• 62мин

11. Стойчо С. Младенов (ЦСКА)

ЦСКА​ победи Белите орли 10:0 в първа контрола за новия сезон

В този първи приятелски двубой армейците постигнаха категорична и чиста победа с 10:0 над плевенския Белите орли. Почти през цялото време топката беше пред вратата на символичните гости, като те рядко оказваха съпротива, особено през второто полувреме, по време на което те преминаха централната линия не повече от пет-шест пъти.

Треньорът Стойчо Младенов смени на почивката всички играчи с изключение на нападателя Евгени Йорданов, като това бе наложено поради контузията на другото ново попълнение Рафаел Жакс, с когото играят на един пост.

Привлеченият от отбора на Македонска слава Йорданов отбеляза и своето първо попадение за ЦСКА в 56-ата минута, след като засече отлично центриране на Чарас от левия фланг на атаката. Също така своя първи гол отбеляза и Стойчо Младенов-младши след красив самостоятелен рейд по дясното крило.

Останалите нови играчи също се представиха на ниво, като проявиха нужното старание и се раздадоха напълно на терена, въпреки че температурата в Трявна по време на двубоя бе около 35 градуса. Задоволство от играта им бе подчертано и от треньора на армейците в коментара му след края на срещата.

През първото полувреме бяха отбелязани четири гола, като техни автори станаха Христо Янев на два пъти, а по веднъж се разписаха Светослав Петров и Жоао Карлос. В тези начални минути отборът на Белите орли оказваше съпротива, но с течение на времето техните физически сили се стопиха, което е нормално с оглед на факта, че това е едва вторият ден от подготовка им.

Треньорът на армейците спомена след мача, че втората част на мача е била по-скоро губене на време, тъй като плевенчани тотално са се предали и за играчите на ЦСКА е било достатъчно лесно и безпроблемно да отбележат нови шест попадения.

Само за 45 минути Емил Гъргоров направи хеттрик, като головете му паднаха в 52-ата, 70-ата и 85-ата минута. Другите голмайстори бяха Жоао Паоло Брито, както и Йорданов и Младенов със своите дебютни голове.

В този горещ ден зрителите станаха свидетели на един резултатен, но без никаква интрига, двубой. Въпреки това емоции по трибуните не липсваха поради някои изключително красиви комбинации, които за съжаление не винаги завършваха с точни удари. Цялостно армейците се представиха добре, играта им би трябвало да донесе оптимизъм сред всички червени привърженици за предстоящите двубои от първенството и от турнира на Шампионската лига.